Konec října se blíží a s ním i loučení s uplynulou návštěvní sezónou 2017. Navštívením zámku Kynžvart tak budete moci oslavit tuto událost ve velkém. Prodlužuje se denní provoz o podzimní prázdniny!

Kdy: 26. říjen 2017 – 29. říjen 2017 od 9:00 do 16:00 hodin

Zamykání zámku Kynžvart

V době, kdy se zamykají brány většiny hradů a zámků, bude na Kynžvartu rozšířen provoz o podzimní prázdniny a ve vybraných dnech bude probíhat program pro děti:

POZNEJ SVŮJ STROM
Interaktivní program pro děti do 12 let od 13:00 hodin

DĚTSKÉ PROHLÍDKY ZÁMKU
S Bílou paní nebo princeznou Markétkou od 14:30 a 15:30 hodin. Doporučujeme rezervaci na kynzvart@npu.cz

HERNÍ STEZKA
Od 13:00 do 15:00 hodin – chůdy pro malé i velké, házení míčku do koše (pro malé), tenisová pálka + míčky na slalom, prohazování míčků ústy šaška, na klacíku zavěšená kolečka – na chytání rybiček, tunel na prolézání, pytle na skákání a mnoho dalšího.

ŠIKOVNÉ RUČIČKY
Od 13:00 do 15:00 hodin – výtvarná dílna nejen pro děti zaměřená na podzimní aranžmá.

Pouze v pátek:

Zamykání zámku Kynžvart

Po celý den bude vystupovat DIVADLO HISTORIE V POHYBU EXULIS, které během prohlídek Zámeckých interiérů předvedou souboj na kordy a meče a naučí tance z období empíru.

Pouze v sobotu:

SNOW FILM FEST od 17,30 do 21,40. Celovečerní pásmo filmů o zimních sportech a dobrodružstvích milovníků outdoorových sportů.

Všechny dny budou v provozu obě návštěvní trasy zámku:
V září a říjnu byla obohacena druhá návštěvní trasa Zámecké muzeum o některé vzácné poklady z depozitářů a trezorů, například kolekce zlatých mincí, originál Kroniky města Chebu od bývalého chebského kata Karla Hussa nebo o sbírku vzácných daguerrotypií. Tento víkend již naposledy k vidění!

Prohlídky zámku v listopadu a prosinci

Správa zámku bude i letos pokračovat v nabídce obou základních okruhů i po ukončení klasické návštěvní sezóny.

Zámek je stále celoročně otevřen pro předem objednané a potvrzené skupiny. Individuální návštěvníci však také nepřijdou zkrátka: ve vybraných dnech a hodinách mají možnost navštívit zámek. V měsíci listopadu je to obvykle v úterý a čtvrtek. Aktuální dny a časy je nutné sledovat na webu zámku nebo je možné je zjistit mailem na adrese: kynzvart@npu.cz.
Prohlídky mimo hlavní sezónu mají své osobité kouzlo, návštěvníci mají příležitost zažít zámek trochu jinak: bez návalu turistů, často v malých skupinkách, obvykle je provádějí stálí zaměstnanci zámku, vidí jiný režim expozice, například restaurátorské práce, průběh generálního úklidu, odborné činnosti při zpracování mobiliárních a knihovních fondů apod.

Advent na zámku

Zamykání zámku Kynžvart

V obou víkendových dnech 9.- 10. prosince 2017 od 13,00 do 17,00 budou na zámku probíhat Vánoční prohlídky. Zámek bude vánočně vyzdoben, návštěvníci budou zábavnou formou seznámeni s vánočními zvyky i s průběhem vánočních svátků ve šlechtických rodinách. Dozví se například, jaký byl jídelníček o vánočních svátcích na zámku a jaký v podzámčí. Prohlídka skončí u velkého Vánočního stromu ve Velkém sále zámku. Pro každého návštěvníka bude připraven malý dárek.

Vánoční atmosféru pomůže navodit horký punč pro děti a svařák pro dospělé, který bude k dispozici na čestném dvoře zámku. K dispozici bude i vyhřátý prostor. Začátek prohlídek vždy každou celou hodinu, doporučujeme předchozí rezervaci na kynzvart@npu.cz.

Na vánoční prohlídky budou navazovat adventní koncerty:
V sobotu vystoupí dva dětské pěvecké sbory ze Základní školy v Lázních Kynžvart a Základní školy Valy. Koncert se bude konat v zámecké kapli sv. Antonína od 18:00 hodin.
Druhý koncert se uskuteční v neděli po skončení Vánočních prohlídek ve Velkém sále zámku. Účinkujícími budou dva soubory Základní umělecké školy v Mariánských Lázních. Začátek v 18:00 hodin.

Kde: Zámek Kynžvart, Lázně Kynžvart

Více informací naleznete na www.zamek-kynzvart.eu