Pro zpestření zimy připravilo Letiště Praha pro své návštěvníky exkurze se zaměřením na zimní provoz. Pokud by v den exkurze mrzlo či padal sníh, budete mít možnost vidět v akci různé stroje pro zimní údržbu letiště a letadel, jako je třeba odmrazování letadel před startem.

Kdy: 5. leden 2018 – 31. březen 2018 od 10:00 do 17:00 hodin

Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha

Zimní technikou rozumíme různé frézy, zametače, odfukovače, sypače, radlice a další techniku, která je potřebná k úklidu letiště , nejen v zimních měsících. Seznámíme vás se systémem úklidu při spadu sněhu, námraze i s běžným úklidem letištních ploch a zázemí. Dostaneme se na plochu letiště, do bezprostřední blízkosti letadel, která se připravují na odlet nebo právě přiletěla.

Autobusem letiště vás odvezou ke startovací a přistávací dráze, kde budete pozorovat letadla z několika metrů. Pokud bude mrznout, letadla zastavují před stratem na odmrazovacím stání, potom můžete pozorovat i odmrazování letadel. Během odpolední a večerní exkurze poznáte, jak vypadá nádherně letiště za osvětlení.

Na všechny exkurze je nutná registrace na webových stránkách letiště, min. 24 hod. předem. Prohlídky se konají i v nepříznivém počasí. Pokud bude sněžit, uvidíte i mnoho zimních strojů na plochách, odmrazování letadel před startem a další zimní zajímavosti leteckého provozu. Exkurze jsou vhodné pro menší i větší děti, dospělé a určitě budou zajímat i seniory.

Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha

Na začátku exkurze projdou návštěvníci také bezpečnostní kontrolou, stejně jako cestující před nástupem do letadla. Na prohlídku do neveřejných prostor se prochází přes bezpečnostní kontrolu, neberte tedy s sebou zakázané předměty (zbraně a jejich napodobeniny, špičaté předměty, tekutiny, gely, apod.); nealkoholické nápoje povoleny. Nutno hlásit předem, pokud máte některou část těla v sádře nebo nesnímatelné ortéze.

Letiště Praha spolupracuje také s Národním technickým muzeem a Královstvím železnic v Praze. Individuální návštěvníci mají jedinečnou možnost navštívit exkurzi na letišti Praha se slevou 20 % na vstupném. Sleva platí i v opačném případě, kdy můžete uplatnit slevu v Národním technickém muzeu na vstupenku z exkurze na Letišti Praha.

Kde: Letiště Václava Havla Praha, K letišti 1073/25, Praha 6

Vstupné:

Plná cena: 180 Kč
Snížená cena: 90 Kč
Rodinné vstupné: 400 Kč

Více informací naleznete na www.prg.aero