Koupaliště Riviéra v Brně je letním areálem, provozovaným v měsících červen až srpen. Čas odpočinku zde můžete příjemně strávit nejen vodními radovánkami, ale také sportovními a zábavnými hrami. „Rivec“ je na vás připraven!

Koupaliště Riviéra je tvořeno kaskádou tří bazénů v umělém říčním korytě, které bylo vybudováno v bývalém slepém rameni řeky Svratky. Hloubka celého bazénového koridoru je odstupňována a jeho celková délka – až 390 metrů – je vskutku výjimečná. Brouzdaliště je první částí – dlouhou až 120 metrů. Voda proudí dál do bazénu pro neplavce, který má podobu mírné říční zátoky s délkou 135 metrů. Poslední část je určena plavcům, kteří ocení především délku bazénu – dalších 135 metrů!

Venkovní brouzdaliště

Naši nejmenší návštěvníci naleznou vodní zábavu ve velikánském venkovním brouzdališti. Je 120 metrů dlouhé a 18 metrů široké, jeho hloubka je od 5 do 60 centimetrů a může pobavit až tisíc dětí současně!

Venkovní bazén pro neplavce

Pokračujeme-li po proudu řeky, objevíme bazén pro neplavce (až 787 osob), který má podobu mírné říční zátoky, s délkou 135 metrů a průměrnou šířkou 17 metrů. Hloubka této části se postupně svažuje od 100 do 170 centimetrů.

Venkovní plavecký bazén

Poslední část bazénového koridoru je určena až 475 plavcům, kteří ocení především délku bazénu – 135 metrů s šířkou 17 metrů a hloubkou 170 – 210 cm.

Lehátka a slunečníky

Na travnatých plochách kolem bazénů jsou pro vás připraveny volně dostupné slunečníky a pohodlná lehátka.

Šatny

Samozřejmostí jsou komfortní šatny s prostornými uzamykatelnými skříňkami.

K dispozici jsou také nově vybudované kurty pro beachvolejbal, hřiště pro petanque, ping-pongové stoly, ruské kuželky… Vyberte si kterékoliv hřiště nebo třeba vyzkoušejte všechna. 🙂 Potřebné sportovní vybavení je možné zapůjčit.

Pro děti je tady dětské hřiště, které je vybaveno pro různé věkové kategorie vašich dětí – od pískoviště přes skluzavku až k houpačce. Ve stínu okolních stromů budou naši nejmenší návštěvníci spokojeni.

Samozřejmostí je také občerstvení.

Podrobný rozpis cen a otevírací dobz naleznete zde.

 

Koupaliště Riviéra