Přichází recesistická událost, která nás zavádí do poutavé historie města spojené s vinařstvím. Očekávejte tuto akci nabízející spoustu zábavy, soutěží a nezapomenutelnou ochutnávku burčáků, kterou zahájí sám purkmistr a konšelé města. Navíc se těšíte na jarmark. Třídenní slavnosti sladkého, bouřlivého moku budou provázeny jedinečnou dávkou humoru a recese, a to už na 28. ročníku oblíbených Burčákových slavností!

A teď se podívejme na konkrétní program:
– V čtvrtek od 16:00 odstartují místní školky, školy a spolky akci. Ve 19:00 program zakončí koncert.

– V pátek od 18:00 zazní uvítací fanfáry z radnice a od té chvíle budete moci ochutnat burčák ve všech mázhausech. Ve 18:30 na pódiu vystoupí Tomáš Kočko & ORCHESTR. V 20:00 bude ohnivá show Magie ohně (S.P.G. Old Guard), následovaná vystoupením INEKAFE v 20:30 a zakončením pátečního večera na hlavním pódiu s Větry z Jihu v 22:30. Navíc si můžete v nádvoří domu U Synků poslechnout Mužácký sbor z Němčiček a Midnight Coffee Session.

– Sobota začne již od 9:00 středověkým jarmarkem, následovaným v 11:00 zasedáním burčákové unie a historickým průvodem ve 13:45. Těšit se můžete také na zajímavé přednášky o víně a historii nebo na vyhlášení vítězů Národní soutěže vín 2022.

– V 16:30 zahrají Hazafele, v 18:30 zazpívá Marie Rottrová a sobotní program na hlavním pódiu zakončí v 21:00 Xindl X.

– Pro děti bude připravena dětská scéna Šapitó od 11:00 do 18:00 s pohádkami a zábavou, a také dřevěnými atrakcemi.

– V nádvoří domu U Synků si budete moci vychutnat vína od regionálních vinařů a poslechnout si Hazafele, historickou hudbu, harmonikáře Pavla Vintrlíka a Quanti Minoris. Na ulici Na Hradbách se bude konat tradiční soutěž ve válení beček a také nově zrekonstruovaná budova Střelnice bude otevřena. Noční zábavu pak zajišťují harmonikáři v ulicích Mrštíkova a Smetanova.

– Během Burčákových slavností se také můžete těšit na Národní soutěž vín Velkopavlovické podoblasti. V sobotu 7. října 2023 od 12:00 budou všechna přihlášená vína (přes 700 vzorků vín) připravena k ochutnání v hotelu Amande.

Takže neváhejte a přijďte se připojit k této skvělé akci plné zábavy, vinařské tradice a společenských událostí!