Chcete se vydat na nejkrásnější místa Českého ráje, ale nemáte možnost jet vlastním dopravním prostředek? Pak vsaďte na sezónní turistický autobus, který vás dopraví až na místo určení. Turistické autobusy vyjíždějí z vlakových či autobusových nádraží, kam se i vracejí tak, aby navazovaly na dálkové spoje.

Kdy: 3. červen 2017 – 3. září 2017

Cyklobusy v Českém ráji 2017

Od 3. června 2017 bude zahájen provoz 18. ročníku cyklobusů na červené a žluté trase. Na pěti linkách cyklobusů můžete poznávat nejzajímavější místa regionu – skalní města, hrady, zámky, lidovou architekturu a další skvosty Českého ráje. Velice atraktivní je pro cyklisty na modré a zelené trase, např. zastávka Chuchelna, Kozákov chata (741 m.n.m.) s následným dlouhým sjezdem na zvolené místo Českého ráje.

Cestování po Českém ráji bude v letošním roce omezeno mnohými dopravními uzavírkami komunikací. Pro spolehlivou přepravu cyklobusy sledujte aktuální jízdní řády na webu craj.cz v sekci Cyklobusy.

 

Trasy autobusů

1.červená: Turnov – Vyskeř – Hrubá Skála – Vidlák – Újezd pod Troskami – Libuň – Jinolice – Prachov – Holín – Jičín.

Cyklobusy v Českém ráji 2017

2.žlutá: Jičín – Jinolice – Březka – Mladějov – Sobotka – Libošovice – Vyskeř – Olešnice – Všeň – Turnov – Hrubá Skála – Turnov.

3.modrá: Semily – Chuchelna – Radostná pod Kozákovem – Rovensko pod Troskami – Újezd pod Troskami – Libuň – Holín – Jičín.

4.zelená: Semily – Chuchelna – Radostná pod Kozákovem – Karlovice – Hrubá Skála – Vyskeř – Kacanovy – Turnov – Mírová pod Kozákovem, Bělá – Rakousy – Malá Skála – Koberovy – Mírová pod Kozákovem, Smrčí, Loktuše – Radostná pod Kozákovem – Chuchelna – Semily.

5.hnědá: Mladá Boleslav – Kosmonosy – Bakov nad Jizerou – Mnichovo Hradiště – Boseň – Knežmost – Branžež – hrad Kost – Sobotka.

Cyklobusy v Českém ráji 2017

Cyklobusy jsou provozovány na pěti linkách, na všech je možná přeprava 15 jízdních kol. Na všech spojích platí ceník pravidelné linkové dopravy provozovatelů jednotlivých linek, držitelé čipových karet mohou využít komerční a skupinové slevy. Cyklobusy Český ráj provozuje Mikroregion Český ráj ve spolupráci s městy a obcemi turistického regionu Český ráj již od roku 2000.

Cyklobusy na červené a žluté lince vyjedou poprvé v sobotu 3. června 2017.
Linky modrá a zelená budou uvedeny do provozu 1. července 2017.
Provoz hnědé linky bude zahájen 17. 6. 2017.
Linka Jablonec nad Nisou bude v provozu od 29.4. do 1.10.2017 (sobota, neděle, svátek)!

Podrobné jízdní řády cyklobusů spolu s dalšími informacemi o turistické nabídce v Českém ráji jsou uveřejněny v Turistických novinách Český ráj 2017, které jsou k dispozici ve všech informačních centrech regionu.

Více informací naleznete na www.craj.cz a na www.cesky-raj.info