Malebné jihomoravské město se po roce opět roztančí festivalem. V Boskovicích vás opět čekají čtyři dny nabité skvělou letní atmosférou a bohatým programem. Letošním ročníkem sdružení Unijazz završí již 25. ročník festivalu! Jubilejní Boskovice 2017 proběhnou 6.–9. července na několika scénách.

Kdy: 6. červenec 2017 – 9. červenec 2017

Festival pro židovskou čtvrť – Boskovice 2017

Organizátoři festivalu se od prvního ročníku snaží zaměřit pozornost širší veřejnosti na unikátní urbanistickou památku, židovskou čtvrť. Festivalové návštěvníky tak během čtyř dnů v Boskovicích čekají nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také například komentované prohlídky boskovického ghetta. S tradicí ojedinělé přehlídky zaměřené na alternativní uměleckou scénu festival pokračuje i tento rok, kdy nabídne nemalé množství kulturních zážitků.

V Boskovicích mimo jiné vystoupí Hugo Race Fatalists (AUS/I), UJD/FPB, Esazlesa, Hańba! (PL), Schodiště, Prune, Justin Lavash, Květy, Divadlo D21, Romanika (SK), Přetlak věku, Budoár staré dámy, Calvera, Gustave Tiger (H), Wolf Lost in the Poem, Ivana Mer (SK), Jakub Kořínek & Kateřina Misíková a mnoho dalších.

Festival je věnován propagaci jedinečné urbanistické památky v tomto jihomoravském městě – židovské čtvrti, s jejíž historií vás seznámí komentované prohlídky této části města. Akce proslula nejen kvalitní nekomerční nabídkou hudby, výstav, divadelních představení, filmů či autorských čtení, ale především poklidnou atmosférou a dobrým zázemím, které si užívají i rodiny s malými dětmi. Za dvacet pět let svého trvání získal festival renomé nejen u svých stálých návštěvníků, ale i u odborné kritiky.

Festival pro židovskou čtvrť – Boskovice 2017

Naučná stezka židovskou čtvrtí

Naučná stezka židovskou čtvrtí města skrývá téměř třicet významných památek. Na prohlídce je k vidění např. nedávno zrekonstruovaná synagoga, mikve, brána z roku 1753 nebo pamětní desky Hermana Ungara či Ignáce Ticha. Šedesát minut plných historie boskovických Židů, vše v přítomnosti mlčenlivých architektonických dokladů o staleté segregaci jednoho národa.

Více informací naleznete na www.boskovice-festival.cz