V Hradci Králové se koná dne 17. května – 21. května Světový pohár karate SKIEF 2017. Přijďte se podívat na bojová umění, která mají budoucnost.

Kdy: 17. květen 2017 – 21. květen 2017

Grand Prix Hradec Králové – Světový pohár karate 2017

Světový pohár karate Grand Prix Hradec Králové je dlouhodobě největším turnajem karate v České republice pro všechny věkové kategorie, ve kterých se dlouhodobě schází více než 1000 závodníků z přibližně 15 zemí. Turnaj je řízen pomocí losovacího a časoměrného softwaru, speciálně vyvinutého pro tento turnaj.

V roce 2010 vytvořila český rekord v počtu závodníků přihlášených do všech kategorií – 1390. Specifikum této sportovní události je umístění v kongresovém centru, což láká velký počet zahraničních závodníků. V roce 2010 se turnaje zúčastnili karatisté ze 120 klubů 19 států. Do Hradce Králové už dorazily výpravy z Egypta, Spojených Arabských Emirátů, Austrálie či USA.

V roce 2013 byl turnaj GPHK uspořádán poprvé ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové. Turnaj byl doplněn o venkovní prostory na rozcvičování, občerstvení i nákup karatistických potřeb. V roce 2014 byla na turnaji GPHK využita i nová malá hala, která sloužila závodníkům k rozcvičování, byla využita nová moderní časomíra a závodníkům byl poprvé povolen start ve dvou věkových kategoriích. V roce 2015 se v hale poprvé objevil maskot turnaje – lev, tedy symbol Hradce Králové i České republiky.

Grand Prix Hradec Králové – Světový pohár karate 2017

V roce 2016 došlo k další výrazné změně v historii turnaje, neboť soutěž byla přesunuta do prostor Fortuna Areny, tedy na nově zrekonstruovaný zimní stadion v Hradci Králové. Nové zázemí umožnilo organizátorům využít 8 tatami a dodalo turnaji vynikající prostředí.

Kde: SK Karate Spartak HK, Na Potoce 691/30, Hradec Králové

Více informací naleznete na www.spartak.cz