Na zámku Kačina vás čeká prohlídka s tajemnou postavou hraběte Rudolfa Chotka v rámci projektu Otevřte 13. komnatu. Jestliže máte rádi dobrodružství a romantiku, nechcete být jen pasivními účastníky prohlídky a rádi řešíte hádanky, navštivte zámek Kačina a odhalte odvrácenou tvář honosného zámku!

Kdy: 13. květen 2017 – 29. říjen 2017

Prohlídky zámku Kačina s duchem Rudlou

Pohoda se na zámku Kačina mísí s přepychem. Jenže když se tu zdržíte, uslyšíte najednou hlasitý smích, pijácké hlášky, anebo klení karbaníků, kterým nevyšla karta. A pak se objeví ten, kdo má tohle kvílení, křik a hysterické chechtání na svědomí: duch hraběte Rudolfa Chotka, místními zvaný důvěrně Rudla.

V době, kdy hrabě ještě žil, pořádal na zámku často úplné orgie. V kartách prohrál skoro celé jmění. A po smrti svého talentovaného syna a následně i manželky propadl alkoholu docela. Dodnes nemá pokoje a potácí se po nocích, ale někdy prý i ve dne, zámeckými komnatami. Stříbřitý šat, do něhož je zahalen, připomíná jeho někdejší bohatství. Některé z těch, co strašidlo Rudlu už potkali, prý přepadl strach, jiným se nad ním zase chtělo plakat lítostí. Jaké city probudí ve vás? Prohlídky se v roce 2016 budou konat každý víkend od poloviny května.

Knihovna – Prohlídky zámku Kačina s duchem Rudlou

Prohlídky se na zámku pořádají v rámci projektu Otevřte 13. komnatu. Při vstupu do každého z hradů a zámků obdržíte spolu se vstupenkou také hrací kartu. Jakmile s pomocí tajemné postavy vyluštíte během prohlídky tajenku hrací karty, obdržíte po každém takovém úspěšném řešení jeden klíč. Po získání celkem 7 z 10 možných klíčů budete moci před vámi vybranou 13. komnatou (rozhodnete se pro 13. komnatu některého z hradů, zámků nebo kláštera?) prohlásit ono pověstné „Sezame, otevři se!„. Co se stane pak, zůstane až do toho okamžiku tajemstvím.

Kde: Zámek Kačina, Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora

Vstupné

Prohlídky zámku Kačina s duchem Rudlou

Plná cena: 130 Kč
Snížená cena: 80 Kč
Rodinné vstupné: 340 Kč

Více informací naleznete na www.kacina.cz