Ve dnech 9. až 29. října proběhne v Galerii Vaňkovka v Brně výstava automobilů a motocyklů značky BMW. Výstava „žijeme BMW“ představí historii i současnost luxusní německé automobilky, která vloni oslavila sté výročí. K je bude vůz BMW Dixi, vyrobený už v roce 1928 a další historické i nové motorky.

Kdy: 9. říjen 2017 – 29. říjen 2017

Historické i současné modely BMW v Galerii Vaňkovka

Na výstavě uvidíte historický model BMW 319/1 z roku 1934, kterého se vyrobilo pouze 102 kusů, nebo vůz BMW 700, který se stal hvězdou amatérských závodů padesátých let. Rodinná firma Renocar – oficiální dealer vozů – představí přímo v obchodním centru více než tucet automobilů a 6 motocyklů značky BMW.

Ze současné generace přijede na výstavu BMW X1, BMW 5 touring nebo sportovní plug-in hybrid BMW i8. V jedné ze scenerií zhlédnete evoluci sportovního BMW M3 doplněnou o prémiový vůz ze současné nabídky. Na své si přijdou i motocykloví příznivci. Právě motocykly začala německá automobilka vyrábět ještě před výrobou automobilů. V Galerii Vaňkovka budou k vidění motocykly nejen z předválečných a válečných let, ale také novinky letošní sezony.

Historické i současné modely BMW v Galerii Vaňkovka

Soutěž o motorku a další ceny
Prohlídkou vystavených modelů ale zábava v Galerii Vaňkovka, během tří říjnových týdnů, rozhodně neskončí. Po celou dobu trvání výstavy se můžete zapojit do soutěže o zajímavé ceny. V hlavní finálové soutěži se hraje o motorku BMW G 310 R, kterou výherce získá zdarma. Návštěvníci mohou také soutěžit o zapůjčení vozu BMW na týden nebo další ceny spojené se značkou. Princip hlavní soutěže bude jednoduchý: v co nejkratším čase přiřadit k deseti obrázkům vozů BMW jejich správný název. Soutěžící projdou základním kolem, ze kterého budou vybráni ti nejrychlejší, kteří postoupí do finále. To proběhne v pátek 27. října od 17 hodin.

Další program výstavy:
14.10. od 9 do 11 hodin – sraz majitelů vozů značky BMW M
21.10. od 10 do 18 hodin – vyfoťte se v luxusním kabrioletu značky BMW a odneste si fotografii na památku
21.10. a 22.10. od 13 do 17 hodin – BMW Road Show – testovací jízdy pro veřejnost. Zaregistrujte se u hostesek a na vlastní kůži pocítíte luxus z jízdy ve vybraných modelech značky BMW.

Kde: Galerie Vaňkovka Brno, Ve Vaňkovce 1, Brno

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.galerie-vankovka.cz