Ostrava s dalšími městy severní Moravy bude hostit 42. ročník tradičního mezinárodního hudebního festivalu vážné hudby. Program tvoří symfonické a komorní koncerty, doplněné o tradiční jazzový víkend.

Kdy: 22. květen 2017 – 9. červen 2017

Mezinárodní hudební festival Janáčkův Máj 2017

Jedním z vrcholů kulturní sezóny v Moravskoslezském kraji je mezinárodní hudební festival Janáčkův Máj, největší a nejvýznamnější festival, nesoucí jméno slavného hudebního skladatele.

Mezinárodní hudební festival Janáčkův máj je pestrou i kvalitní přehlídkou vynikajících uměleckých osobností a citlivým výběrem děl skladatelů, kteří se zapsali do světových dějin hudby. Festival nabízí stylově čisté a vyhraněné programy, jakými jsou například večer Johannesa Brahmse a Antonína Dvořáka, koncert představitelů II. vídeňské školy či varhanní recitál vystavěný výlučně ze skladeb moravských autorů.

Nabízí rovněž mimořádná díla, která se v koncertních sezónách běžně nevyskytují.

Janáčkův Máj letos nabídne 23 koncertů. Doprovodný festival mimo jiné uvede koncert vítězných skladeb mladých autorů zemí Visegrádské skupiny a vítězů interpretační soutěže Pro Bohemia 2017. Ve spolupráci s Národním divadlem moravskoslezským je připraveno šest festivalových divadelních představení.

Kde: 28. října 124, Ostrava

Program

Mezinárodní hudební festival Janáčkův Máj 2017

Program mezinárodní hudební festival Janáčkův Máj 2017 je dostupný on-line zde.

Vstupné

Cena vstupenek je uvedena v programu u každého koncertu. Pro objednání vstupenek je nutné vyplnit níže uvedený formulář.

Více informací naleznete na stránkách akce www.janackuvmaj.cz