Cyklus festivalových koncertů nabídne posluchačům řadu vynikajících interpretů známých a úspěšných na domácí i zahraniční scéně. To vše v kulturním domě Plzeňka v Berouně.

Kdy: 10. říjen 2017 – 14. listopad 2017

Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun

Šest týdnů napěchovaných špičkovými tuzemskými i zahraničními interprety klasické hudby, pestrá dramaturgie rozkročená mezi žánry, ale také bohatý doprovodný program nebo uvedení skladby ve světové premiéře. Takový bude další ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun 2017, který oživí kulturní dění města Berouna.

Hlavní program festivalu s letitou tradicí připomínají osobnost Václava Talicha a jeho hodnotný odkaz, bude probíhat mezi 1. říjnem a 8. listopadem, letos podruhé v reprezentativních prostorách Kulturního domu Plzeňka. Podobně jako v předchozích letech si zájemci o kvalitní hudbu budou moci vychutnat intenzivní hudební prožitky během šesti koncertů a poprvé také prologu festivalu, jež jim zprostředkují prvotřídní hudebníci, pěvci a soubory. Kromě toho se letošní dramaturgie zaměří na mozartovské výročí, historicky poučenou interpretaci a neopomene dát šanci ani vynikajícím hudebníkům mladé generace. Doprovodný program pak láká na pestrou škálu výstav, koncertů či společenských událostí.

Mezinárodní hudební festival Talichův Beroun

O tom, že Beroun žije Talichovým festivalem celoročně, vypovídá i množství doprovodných akcí, které probíhají během celého roku, přičemž svého vrcholu dosahují vždy v období konání samotného festivalu. Jejich cílem je oslovit široké spektrum veřejnosti. V doprovodných projektech se příznačně angažuje i berounská základní umělecká škola, jež nese jména slavného dirigenta. Na Talichovu počest muzicírují na půdě školy i mimo ni nejen žáci, ale i učitelé. Z mimohudebních akcí letošní program zve na fotografickou výstavu „Mezi tóny“ v městské galerii, výstavu obrazů a plastik na Plzeňce nebo tradiční pietní akt u hrobu Václava Talicha za pěveckého doprovodu.

Kde: Kulturní dům Plzeňka, Beroun

Vstupné činí 190 Kč

Více informací naleznete na www.mesto-beroun.cz