Zveme vás na další ročník festivalu ostravských činoherních divadel, který se uskuteční od středy 29. 11. 2017 v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě.

Kdy: 29. listopad 2017 – 2. prosinec 2017

Ost-ra-var 2017

Festival je určen výhradně divadelním pedagogům, kritikům a teoretikům, kulturním redaktorům a praktickým divadelníkům, stejně jako studentům vysokých divadelních škol (praktických i teoretických) – tedy všem těm, kdo mají divadlo jako hlavní náplň pracovní či studijní.

Pro vás, kdo váháte, zda na přehlídku přijet poprvé, uvádíme, že jeho smyslem je účastníkům v několika dnech nabídnout reprezentativní průřez tvorbou ostravských profesionálních divadel za poslední rok. Své názory na uvedené inscenace pak můžete vyjevit na seminářích, jichž se účastní divadelní kritikové a teoretikové, divadelníci, studenti divadelní vědy a samozřejmě inscenátoři a ti z herců, kterým to náročný festivalový program dovolí.

Ost-ra-var 2017

Letošní ročník přináší několik změn. Rozborové semináře budou oproti předešlým rokům rozděleny do 3 dnů (pátek – neděle). Rozsah jednoho semináře bude 120 minut. Příspěvků k inscenacím se místo dvojic profesionál-student nově zhostí čtyři kritikové nejmladší generace (někteří stále studenti spolupracujících škol, ostatní jimi byli donedávna). Cílem této změny je dát při tvorbě reflexí prostor menšímu, zato ucelenějšímu okruhu hodnotitelů. Všichni ostatní diskusechtiví účastníci samozřejmě dostanou slovo v rámci diskuse pléna pod vedením zkušené moderátorky seminářů doc. Taťány Lazorčákové.

Kde: Národní divadlo moravskoslezské, Čs. legií 148, Ostrava

Více informací naleznete na www.ndm.cz