Nenechte si ujít výlov rybníků, na který vás zvou zaměstnanci a majitelé firmy Blatenská ryba s bohatým doprovodným program. Na větších rybnících bude zajištěn prodej ryb za výhodné ceny, někde bude vyhrávat dechovka a proběhne samozřejmě i starodávné pasování na rybáře.

Kdy: 1. říjen 2017 – 4. listopad 2017

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Jižní Čechy jsou po staletí neodmyslitelně spjaty s rybáři, rybníky a rybníkářstvím. Největšího rozmachu se mu dostává v 15. a 16. století, kdy do zakládání rybníků vstupuje významnou měrou nedaleké Bavorsko. Slovanské kmeny měly z původní domoviny vlastní zkušenosti se stavbou cest a hrází v bažinaté krajině, která tehdy v okolí Blatné byla a městu dala jméno. Další dovednosti byly získány při výstavbě četných vodních tvrzí a mlýnů.

Na vybraných rybnících je zajištěno občerstvení, prodej ryb a specialit z ryb, po dohodě i odborný výklad s ukázkou ryb. Firma Blatenská ryba na některých rybnících pořádá speciální akce pro návštěvníky, zpravidla s hudbou, pasováním na rybáře, někde se soutěžemi pro děti i dospělé. Již tradicí pro slavnostní výlov se stává termín státního svátku 28. října. Rybářství Lnáře zajišťuje návštěvu výlovů také v oblíbeném spojení s prohlídkou zámku ve Lnářích, kde je k vidění pěkná rybářská expozice a možnost posezení v restauraci. Hlavním lákadlem pro návštěvníky výlovů rybníků je zvláštní atmosféra lovení, této těžké, ale dokonale sehrané práce, prováděné po staletí podobnými metodami v krásné podzimní přírodě.

K rybníkům, které se letos loví patří:

1.10. Řitovíz zadní (Blatná), Staroborský rybník (Sedlice)
14.-15.10. Pustý rybník (Blatná)
15.10. Podzámecký rybník (Blatná), Ovčínský rybník (Sedlice), Punčoška (Sedlice), Vrbice (Sedlice)
21.10. Podkostelní (Putim), Prostřední (Putim), Buchhamer (Blatná), Mokrý rybník (Sedlice), Ouhlín (Sedlice)
22.10. Topič zadní (Blatná)
28.10. Milava (Sedlice), Netušil (Putim)
4.11. Labuť (Myštice), Nesejt (Blatná), Nováček (Blatná)

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Doporučujeme vám telefonicky ověřit platnost termínu výlovu, neboť nelze vyloučit změny.

Předem lze domluvit zajištění odborného výkladu, prohlídku blatenského vodního zámku, občerstvení uzenářskými specialitami z ryb, rezervaci obědů v restauraci a dále výhodný nákup živých ryb na rybníce či sádkách. V pracovních dnech můžete navštívit i podnikovou prodejnu uzeného a mraženého zboží, případně čerstvě zpracovaných ryb.

Návštěvníkům výlovů doporučujeme teplé oblečení a obutí do mokra.

Kde: Na Příkopech 747, Blatná

Více informací naleznete na www.blatenskaryba.cz