Objevte tajemství a kouzlo města provoněného kávou! Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž milovníci kávy již po sedmé narazí od 1. do 8. října všude tam, kde voní káva.

Kdy: 1. říjen 2017 – 8. říjen 2017

Týden kávy 2017 v Brně

První říjen je Mezinárodním dnem kávy. Kavárenské Brno se jej rozhodlo řádně oslavit, otevřít „kávový svět“ běžným lidem a seznámit je s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení až po způsoby přípravy a konzumace. Kávou provoněný svátek netrvá jeden den, ale hned celý týden.

Největší kávový festival v České republice nabízí vedle kávového a kulturního programu zapojených kaváren také speciální kávový program na nádvoří Staré radnice, které se o víkendu 7. a 8. října stane centrem kávového dění. Celotýdenní kávový maraton zde totiž zakončí unikátní dvoudenní Trhy kávy.

V programu Týdne kávy si přijde na své skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Ať už jsou to profesionálové, znalci výběrové kávy a milovníci kávové kultury, nebo kávoví nadšenci, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují.

Týden kávy 2017 v Brně

Kde: Kuturárium, Janáčkovo náměstí 2a, Brno

Vstupné je zdarma.

Více informací naleznete na www.tydenkavy.cz