Znáte písničku „Okolo Třeboně pasou se tam koně“? Věřte, že ve městě rybníků se můžete dobře nasytit dobrodružstvím a zážitky. A nejlepší je poznávat Třeboň s Mildou Dubulíkem – maskotem Domu přírody Třeboňska, který má pro vás hádanky a zábavné úkoly. Prohlídky města Třeboně pro děti s maskotem na vás čekají!

Kdy: 1. duben 2017 – 31. říjen 2017

Chcete poznat centrum Třeboně zábavnou formou? Zakupte si v Domě přírody Třeboňska nebo v Turistickém informačním centru tištěného průvodce pro děti „Třeboň s Mildou Dubulíkem“ a vyrazte s ním do ulic!

Při plnění úkolů a hledání odpovědí v uličkách města Třeboně se seznámíte s oblíbenými i skrytými zákoutími města a určitě se spolu skvěle pobavíte. Součástí brožury je originální kreslená mapa, pexeso a pohlednice.

Na svých toulkách po Třeboni a okolí možná narazíte na Mildovy kamarády. Pokud se s nimi nechcete přátelit, doporučujeme přibalit si do batůžku repelent!

Milda Dubulík doporučuje navštívit:

Státní zámek Telč – Prohlídky města Třeboně pro děti s maskotem

Státní zámek Třeboň: Petr Vok spolu s Bílou paní vás zvou na prohlídku třeboňského zámku. O prázdninách na dobrodružné prohlídkové trase C můžete nakouknout do konírny a psí kuchyně, a poslechnout si, jak se naši předkové starali o své oře a o smečku loveckých psů.

Radniční věž: chcete si vyzkoušet práci věžníka nebo obránce města, kteří vyhlíželi blížící se nepřátelská vojska, požár nebo jinou katastrofu? V případě poplachu zazvonili na zvon na ochozu věže a varovali celé město před nebezpečím. Kromě výstupu na věž si můžete jen tak pro zábavu vyluštit kvíz, získat tajné heslo a za odměnu si vyzvednout malý suvenýr. Mimo hlavní sezónu si skočte pro vstupenky a klíče od věže do informačního centra.

Radniční věž – Prohlídky města Třeboně pro děti s maskotem

Co takhle prošmejdit dům slavného rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického od sklepa až po půdu, vyzkoušet si napouštění a vypouštění rybníků nebo práci s měřičskými nástroji? Užijte si interaktivní expozici se spoustou aktivit!

Turistický vláček: už vás bolí nohy? Svezte se třeboňským výletním vláčkem! Jeden okruh trvá asi hodinu a průvodce vám bude dělat hlas Petra Nárožného, kterého určitě znáte z kreslených pohádek o Machovi a Šebestové.

Výletní plavby po Světě: cesta kolem světa za 50 minut? To je možné jen v Třeboni! Výletní loď s bodrým kapitánem celého Světa vás proveze po zčeřené hladině rybníka Svět kolem dokola..

Akvárium s třeboňskými rybami: pokud chcete pěkně zblízka spatřit rybky, které plavou v třeboňských rybnících, vydejte se do akvária ve Vratislavském domě na náměstí.

Záchranná stanice Třeboň pro volně žijící živočichy: kdo chce lépe poznat zvířata, která běhají a létají v přírodě Třeboňska, může navštívit Záchrannou stanici při Českém nadačním fondu v Třeboni. Každé zvíře má u sebe jmenovku, na které je popsán jeho hendikep a také jak k němu zvíře přišlo.

Kde: Turistické informační centrum města Třeboně, Masarykovo náměstí 103, Třeboň

Více informací naleznete na www.mesto-trebon.cz a na www.itrebon.cz