Přes dvě stě padesát nejcennějších a umělecky nejhodnotnějších skvostů z darů knížete Jana II. z Lichtenštejna. To bude představeno veřejnosti prostřednictvím nové výstavy s názvem Výstava Jan II. kníže z Lichtenštejna, a to v rozsahu, v jakém nebyly k vidění více než sto let.

Kdy: 31. březen 2017 – 13. srpen 2017

Výstava Jan II. kníže z Lichtenštejna.

Návštěvníci se budou moci projít lichtenštejnskou obrazárnou, kde zhlédnou například vzácné dílo Lucase van Valckenborcha s názvem Hostina. Sbírka sochařství představí kolekci třiceti děl, zahrnující gotické dřevořezby i unikátní plakety či medaile, kterými se kromě našeho muzea pyšní i sbírky The Metropolitan Museum v New Yorku či The National Gallery of Art ve Washingtonu.

Sbírkově nejobsáhlejší částí pak bude kolekce užitého umění, která představí předměty ze skla, keramiky, porcelánu či unikátní kusy nábytku, například zlacenou dětskou kolébku nebo bohatě zdobenou postel s nebesy.

Výstava Jan II. kníže z Lichtenštejna.

Na výstavě se zájemci seznámí i s dějinami lichtenštejnského rodu a s jejich působením na Opavsku a Krnovsku. K vidění bude rovněž portrétní galerie členů tohoto rodu z muzejních sbírek.

Veřejnosti bude přístupná od 31. března do 13. srpna 2017. Výstava vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Opavy. Záštitu nad výstavou převzal ministr kultury Daniel Herman.

Kde: Historická výstavní budova, Komenského 10, Opava

Vstupné

Plná cena: 25 Kč
Snížená cena: 15 Kč
Rodinné vstupné: 60 Kč

Otevírací doba:

Leden – Prosinec: 08:00 – 18:00 hodin