Sváteční Štramberk nabídne poprvé v historii komentované prohlídky malebných uliček i rozhledny Trúba. Akce nabídne bohatý kulturní program, kde uvidíte mimo jiné dřevěné lašské stavení.

Kdy: 29. prosinec 2017 – 30. prosinec 2017

Sváteční prohlídky Štramberku

Město Štramberk, které je proslulé produkcí perníkových uší, pravěkou jeskyní Šipka a muzeem malíře Zdeňka Buriana, patří k nejkrásnějším turistickým cílům v podhůří Beskyd. Letos poprvé navíc nabízí komentované vánoční prohlídky historických uliček a známé rozhledny Trúba. Premiérová prohlídka s průvodcem se již uskutečnila, další dvě jsou naplánovány na 29. a 30. prosince.

Lidé mimo jiné uvidí dřevěná lašská stavení s bohatou minulostí a večerní pohled z Trúby, která je jinak v zimě uzavřená.

Je to úplná novinka, která vznikla díky iniciativě místního zapsaného spolku. Zájemci si mohou prohlídky rezervovat u organizátorů (tel. 604 274 669 nebo mail: ukateriny@novos.cz), protože vánoční Štramberk je jedním z nejmalebnějších míst v Moravskoslezském kraji.

Sváteční prohlídky Štramberku

Prohlídky začínají vždy v 16:00 hodin před informačním centrem na náměstí ve Štramberku a trvají zhruba dvě hodiny. Účastníci si za zimního setmění projdou kopcovité náměstí, zákoutí přilehlých uliček s historickými chalupami a vystoupají 180 schodů na Trúbu. Po skončení atraktivního programu s průvodcem si mohou ještě dát kávu a Štramberské ucho v cukrárně U Hezounů nebo (do 18. hodiny) zajít do Vánoční chalupy na výstavu betlémů.

Vzhledem k brzkému setmění a prostoru uvnitř Trúby prosí organizátoři, aby si každý účastník vzal baterku nebo čelovku. Na oplátku prohlídka dostává tajemný nádech a především děti tak mají krásný zážitek nejen z večerních pohledů na svítící okolí rozhledny.

Kde: Náměstí, Štramberk

 Cena:

Plná cena: 140 Kč
Děti do 12 let: 65 Kč

Více informací naleznete na www.stramberk.cz