Přijďte se podívat a zároveň se pobavit na již tradiční vinařskou slavnost s názvem Valtické vinobraní s bohatým kulturním programem, kde nebude chybět krojovaný průvod městem, prodej vína a burčáku, jarmark i večerní taneční zábava v zámecké jízdárně.

Kdy: 6. říjen 2017 – 7. říjen 2017 od 9:00 do 23:00 hodin

Valtické vinobraní 2017

Oslava vinobraní je prastarý vinařský zvyk. Městem prochází krojovaný průvod, na řadě míst můžete ochutnávat víno a burčák a večer vás čeká taneční zábava v zámecké jízdárně. Do oslav se zapojuje i zdejší Muzeum vinařství, zahradnictví a životního prostředí, které společně se střední vinařskou školou a zahradnickým učilištěm připravuje výstavu hroznů nejrůznějších odrůd révy vinné, spojenou s jejich ochutnávkou.

Dříve si oslavy pořádali sami vinaři. Ve Valticích tuto tradici udržovala Vinařská škola. V poslední době se k ní přidalo Město Valtice a spojenými silami se daří připravit zajímavý a pestrý program, který svým významem již překročil hranice i města regionu. V žádném případě však Valtické vinobraní nechce konkurovat vinobraní mikulovskému nebo snad znojemskému. Ponechává si svůj komorní charakter a programový model pokud možno, nemění.

V sobotu 7. října 2017 se také valtická pobočka Národního zemědělského muzea chystá příchod budoucího vína oslavit Vinobraním v muzeu.

Valtické vinobraní 2017

Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program a zábavu pro jejich ratolesti. Vinobraní v muzeu je, jako každoročně, součástí Valtického vinobraní, které pořádá město Valtice. Na náměstí bude probíhat jarmark, kde si mohou zájemci pochutnat nejen na burčáku a dobrém víně, ale i na zajímavých pokrmech a kulinářských specialitách. To vše doplní bohatý hudební i taneční program všech žánrů a nebude chybět ani tradiční ukázka zarážení hory. V muzeu však na návštěvníky čeká tak trochu jiná ochutnávka.

Nejedná se o burčák ani víno, ale o samotné hrozny révy vinné ve své původní podobě. Návštěvníci mohou degustovat a zároveň si prohlédnout nejrůznější odrůdy hroznů, ze kterých burčák a víno vzniká.

Akci v muzeu navíc doplní zábavné aktivity pro děti. Mohou například pouze pomocí hmatu poznávat nejrůznější přírodní materiály, prozkoumat své vědomosti o zemědělství v pracovních listech nebo si vyzkoušet šikovnost rukou v muzejní dílně. Vstupenka na Valtické vinobraní je v tento den zároveň vstupenkou do muzea. Muzeum je možné navštívit od 9.00 do 17.00 hodin.

Kde:

6.10.: nám. Svobody (hlavní pódium), areál zámku (III. pódium)
7.10.: nám. Svobody (hlavní pódium), areál vinařství CHÂTEAU VALTICE, Vinařská 407 (II. pódium), areál zámku (III. pódium)

Vstupné:

Vstupné v pátek: 100 Kč
Vstupné v sobotu: 150 Kč
Dvoudenní vstupné v předprodeji: 200 Kč

Více informací naleznete na www.valtice.eu