Burčákové slavnosti probíhají na hustopečském náměstí už od roku 1994. Tato novodobá tradice připomíná slavnou minulost Hustopečí jako největšího vinohradnického města Moravy a sídla horenského soudu.

Kdy: 5. říjen 2017 – 7. říjen 2017

Burčákové slavnosti Hustopeče

Městem při slavnostech prochází ostře sledovaný historický průvod, který vedou zástupci řemeslných cechů, vinaři a členové horenské rady. Účastní se i purkmistr. Společně s burčákovou policií, mají totiž významný úkol. Dohlíží na řádné rozlévání burčáku i na jeho kvalitu a můžou po vás chtít „legitimatci“ v podobě burčákového pasu se záznamy navštívených mázhausů.

Pátek 6.10.2017: Otvírání mázhausů, ohňová show, Monkey Business
Hlavní program slavností začne v 17:00 hodin tradičně divadelním představením. Na pódiu se představí Sokolský divadelní spolek Kafemlejnek z Benátek nad Jizerou a jejich hra Uspořená stovka. V 18:00 hodin zazní uvítací fanfáry a pak Horenská rada slavnostně otevře všechny burčákové mázhausy. Následnou degustaci vám ve večerních hodinách zpříjemní ohňová show a od 20:30 hodin pop-funková česká kapela Monkey Business. Na malé scéně na nádvoří renesančního domu U Synků zahraje od 18:30 do 21:30 hodin cimbálová muzika Grajcar a během celého večera zde můžete ochutnávat vína regionálních vinařů.

Burčákové slavnosti Hustopeče

Sobota 7.10.2017: Historický průvod, zasedání unie, Děda Mládek Illegal Band a Žlutý pes
Středověký jarmark, dobová hudba Codex, rytířské klání, jarmareční kapela Kabrňáci či zasedání Burčákové unie – takový je program Burčákových slavností pro sobotní dopoledne. Po obědě začíná folklórní pásmo a v 13:45 hodin vyrazí od Centra volného času Pavučina historický průvod. Během pásma Laškovně i vážně o víně a historii zazpívá vokální trio Sestry Havelkovy a bude se promítat retrospektivní ohlédnutí za uplynulými ročníky. V 18:30 hodin pak na pódium vystoupí country kapela Děda Mládek Illegal Band a pomyslnou tečkou za programem 23. Burčákových slavností bude ve 20:30 hodin koncert rockové skupiny Žlutý pes.

Celodenní program zaměřený na děti se bude odehrávat pod Šapitó na parkovišti u Staré pošty. Od 10.00 do 18.00 hodin na ně čekají divadelní pohádky, kouzelník Mišuge, fakíři, kejklíři a taneční zábava. Stejně tak bude živo i na malé scéně v domě U Synků. Představí se zde dobová hudba Codex, Ondřej Adámek zahraje na loutnu a dudy, Pavel Moš na flašinet a od 15:30 hodin zde budou dvě divadelní představení. V 16:45 hodin začne hrát jarmareční kapela Kabrňáci a od 18:30 hodin se můžete těšit na swingové rytmy kapely Django Jet.

Kde: Dukelské náměstí, Hustopeče

Vstupné:

Vstupenky budou k zakoupení v TIC Hustopeče nebo přes Ticketstream a SMSticket. Na místě poté na pátek za 100,- Kč, na sobotu 150,- Kč, na 2 dny 200,- Kč.

Více informací naleznete na www.burcakoveslavnosti.cz