Přijďte se pobavit s dětmi a načerpat informace, nechte se inspirovat pestrou nabídkou možností turistiky a tipů na výlety na 13. ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2017 v Plzni.

Kdy: 21. září 2017 – 23. září 2017

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP

V letošním roce budou hlavní cílovou skupinou veletrhu děti a doprovodný program tomu bude přizpůsobený. Návštěva veletrhu ITEP je určitě vhodná pro rodiny s dětmi, interaktivní hala bude zaměřena právě na menší i větší ratolesti, které se zde mohou zábavnou formou něčemu přiučit. Bude připraven jak program pro ty nejmenší děti, které přijdou s rodiči, tak pro starší žáky základních a studenty středních škol z Plzně a okolí, kteří veletrh navštíví v rámci výuky. Vystavovatelé v interaktivní hale jsou uzpůsobeni rodinám s dětmi. K vidění tak bude expozice Techmania Sience Center, hvězdárny Rokycany s nafukovacím planetáriem, Národního parku Šumava či Muzea loutek Plzeň a dalších.

V letošním roce se opět zvýšil počet vystavovatelů, kterých bude 140. Přijedou nejen z České republiky, ale bude i více zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Itálie, Rakouska, Německa, Polska, Chorvatska a letos poprvé i z Rumunska z oblasti Banátu, kde žije početná česká menšina. Město Plzeň bude mít na veletrhu svůj stánek.

Hlavní výstavní hala nabídne cestovatelům kompletní turistické informace, tipy na dovolenou, mapy a brožury od 140 vystavovatelů. Stánek Visit Plzeň městské organizace Plzeň – TURISMUS představí na veletrhu město Plzeň a jeho turistické cíle, nabídku pro turisty v krajské metropoli, ale i chystané významné akce na následující měsíce, kterými budou především oslavy vzniku republiky 28. října nebo adventní prohlídky města.

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP

Stejně jako v loňském roce se bude veletrh nacházet ve dvou halách TJ Lokomotiva, první hala bude výstavní, druhá se zaměří především na zábavu, vznikne v ní interaktivní pavilon s nafukovacím planetáriem, vědeckou expozicí od Techmanie, kulturními představeními, soutěžemi pro děti a tanečními a pohybovými vystoupeními.

Baroko na veletrhu

Letošní ročník veletrhu cestovního ruchu ovládne baroko, které je velkým tématem Plzeňského kraje nejen pro rok 2017 a které navazuje na další již uskutečněné akce, především na Letní barokní festival. Návštěvníci se mohou těšit na barokní kostýmy, tajemství barokních staveb Plzeňského kraje nebo na zajímavosti o tehdejším jídelníčku.

Křeslo pro hosta

Pro návštěvníky je připraveno oblíbené křeslo pro hosta, kam usednou herci seriálu Policie Modrava Filip Tomsa a Michal Holán. Poodhalí zákulisí natáčení kriminálního seriálu na Šumavě. Dalšími hosty budou herec a tanečník Zdeněk Piškula, moderátor Dalibor Gondík a bývalí hokejoví reprezentanti Jiří Hanzlík a Bohuslav Ebermann.

Slovo i veletrhu

Veletrh ITEP je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice a Plzeňský kraj jej každoročně pořádá již déle než jednu dekádu. V průměru navštěvuje ITEP 10 000 lidí a zúčastňuje se ho na více než 140 tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Pro velký zájem je rozšířen do více hal, nabízí více možností inspirace a interaktivní aktivity pro děti i dospělé. Velký důraz je kladen na doprovodný program během něhož jsou na veletrhu vedeny debaty s cestovateli,vystupují regionální hudební kapely a vrcholem každého dne je  pořad Křeslo pro hosta, kde vystupují známé osobnosti.

Kde: Úslavská 75, Plzeň 2 – Slovany

Vstupné je zdarma.