Přijměte pozvání na pochod od kostela Svaté Anny Na Božím Daru ke Kostelu Martina Luthera v Oberwiesenthale v sobotu 16.prosince. Trasa je dlouhá odhadem 5 km a vede po turistické stezce přes česko-saský hraniční přechod, kde pro vás bude připravena ochutnávka českých i saských vánočních specialit.

Kdy: 16. prosinec 2017

Krušnohorský adventní pochod

Od 12:00 hodin bude na recepci Penzionu U Sněhuláka (hned naproti kostelu na Božím Daru) otevřena informační a registrační kancelář. Připravena pro vás bude také ochutnávka českého vánočního cukroví a každý účastník si bude moci vybrat pěknou vánoční ozdobu z tradičních řemeslných dílen.

Předvánoční atmosféru podtrhnou koledy v podání skupiny Album. Tentokrát nedostanete startovní čísla, ale účastnické odznaky, které vás budou provázet celým odpolednem a nabídnou mnoho výhod.

Ve 14:00 hodin společně vyrazíte směr Oberwiesenthal-centrum. Ale pozor časy se měřit nebudou! Krušnohorský adventní pochod je pouze zábavná akce, s cílem navázat na setkání příznivců pochodů v rámci Kroku ke zdraví a představení českých a saských adventních tradic v Krušnohoří.

Na bývalém božídarském hraničním přechodu z Čech do Saska bude připravena první občerstvovací stanice s ochutnávkou saských štol a teplým nápojem. Odtud povede trasa už jen z kopce dolů, pěkně po turistické stezce až ke kostelu Martina Luthera v Oberwiesenthale. U kostela bude pomyslný cíl a uzavře se sportovní část odpoledne.

Těšit se můžete tradiční Oberwiesenthalský adventní trh.

Krušnohorský adventní pochod

Každý účastník s účastnickým odznakem s logem pochodu získá poukázku v hodnotě 4 € a tu bude moci směnit v jakémkoliv stánku na adventním trhu za lahodné občerstvení.
Nezaměnitelná tradice adventní výzdoby saského horského městečka, kdy se žádné okno (a to doslova) neobejde bez vyřezávaného vánočního oblouku se svíčkami, nadchne skutečně každého návštěvníka. V Oberwiesenthale láká návštěvníky alespoň k návštěvě hned několik obchodů s těmito oblouky v jakékoliv velikosti, s anděly a horníky, či louskáčky.

K dispozici na zpáteční cestě bude Adventní autobus na lince Oberwiesenthal, Rathaushotel – Boží Dar, zastávka. Časy odjezdů této mimořádné linky jsou plánované po 17. hodině a budou ještě upřesněny. Kdo by se chtěl u sousedů zdržet déle, může přijmout pozvání na tradiční Vánoční koncert sboru Chorensemble Oberwiesenthal ve 20:00 v Kostele Martina Luthera. Ve vyzdobeném, luteránském kostele (který překvapí tím, že je v něm příjemně teplo) zazní především německé koledy, a vánoční lidové písně, ale sbor si jako překvapení nastudoval také koledy české.

Kde: Kostel Svaté Anny, Boží Dar

Více informací naleznete na www.krokkezdravi.com