V rámci 16. ročníku tradiční vrtulníkové akce Helicopter Show, která proběhne pro veřejnost v sobotu 13. května 2017 na letišti v Hradci Králové, se představí nejen ti nejlepší čeští piloti, ale také stroje od předních světových výrobců. Součástí akce se také setkání zástupců z řad složek IZS.

Kdy: 13. května 2017 od 9:00 do 17:00 hodin

Helicopter Show 2017 v Hradci Králové

Letecký den proběhne na královéhradeckém letišti. Těšit se můžete na ukázky zdravotnické a letecké techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek IZS v rámci simulovaných zásahů. Chybět nebudou ani ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů, včetně letecké akrobacie.

V rámci leteckého dne bude připraven opravdu bohatý program včetně premiéry, která na královéhradeckém nebi nebyla ještě k vidění. Dopoledne budou probíhat ukázky činnosti Policie ČR, Hasičských záchranných sborů ČR i zdravotnické záchranné služby. Chybět rozhodně nebude ani hromadná nehoda se zásahem složek IZS společně s vrtulníky, která je divácky nejžádanější. Jedním z lákadel letošního ročníku budou nezapomenutelné zážitky na vlastní kůži. Rychlost zažijete v nejnovějších modelech aut nebo za zády zkušených pilotů ve vzduchu.

V rámci doprovodného programu proběhnou ukázky činností:

Helicopter Show 2017 v Hradci Králové

Krajské ředitelství Policie Královéhradeckého kraje
JSDH Hradec Králové
Správa železniční dopravní cesty
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje
SDH Liberec Růžodol, Karlinky, Višňová, Český Dub, Křižany, Praha-Kunratice
Water Rescue Liberec
Kynologové HZS Pardubického kraje, PS Ústí nad Orlicí
Asociace Záchranný kruh
Celní úřad pro Královéhradecký kraj
Záchranná brigáda kynologů Královéhradeckého kraje
TRANS HOSPITAL PLUS s.r.o. s bariatrickou Ambulancí – sanitkou XXL určenou pro převoz nadměrně hmotných pacientů a sanitkou nejnovější generace VW AMAROK, jedinou v ČR

Rally Show a Autosalon Show

Helicopter Show proběhne znovu společně s Rally Show a Autosalon Show. Diváci si budou moci za jeden vstup užít bohatý program jak ve vzduchu, tak i na zemi, včetně vyzkoušení zážitkových jízd a letů na vlastní kůži.

Helicopter Show 2017 v Hradci Králové

Rally Show po roce opět otevře autodrom CzechRing pro závodní speciály. Premiérou letošního roku budou paralelní jízdy na dvou okruzích. CzechRing tradičně přivítá nejlepší české teamy rally. Novinkou bude odpolední závod GPD Rally Cup, který se pojede v rámci závodu Finále Mistrů a obsazení bude opravdu hvězdné. Je totiž jen málo závodů, kde je možné porovnat závodní speciály homologované do mezinárodních soutěží FIA s vozy startujícími například v rallycrose nebo jiných soutěžích rally. Na startovní listině nebudou chybět ani legendy a historické závodní stroje. Okruhové speciály a divácky atraktivní drifty i sportovní vozy využijí polygon. Tato kombinace umožní start většímu počtu aut a pro diváky paralelní sledování obou tratí. Na offrodové dráze zazáří dakarské speciály a divácky oblíbené tiálové tatry a speciály.

Na Autosalon Show okouzlí diváky novinky světových automobilek. Pro zájemce bude připravena zkušební jízda ve většině modelů po okruhu nebo po offroadové dráze. Skutečné dětské závodní stroje vybavené bezpečnostními prvky si mohou otestovat i ti nejmenší závodníci. Letošní novinkou budou motokáry pro děti od 5 do 8 let, dětské buginy a také silné motokárové stroje pro tatínky.

Kde: Letiště Hradec Králové

Vstupné

Vstupné na místě: 250 Kč/osobu/2 akce. Děti do 150 cm mají vstup na obě akce zdarma. Osoby s průkazem ZTP mají vstup na obě akce zdarma. Parkovné zdarma.

Více informací naleznete na www.helicoptershow.cz