Zavítejte na druhý ročník úspěšné plzeňské přehlídky současného designu, která dává vedle expozic předních českých studií prostor mladým začínajícím designerům a tvůrcům. Během celého týdne budou pro veřejnost zdarma v různých lokacích v centru Plzeň workshopy, přednášky, prezentace a diskuze s designéry.

Kdy: 13. listopad 2017 – 19. listopad 2017

Plzeň Design Week

Hlavní prodejní přehlídka představí od pátku do neděla zhruba 560 expozic a stánků různých designérů a značek.

Příležitost dostanou autoři originálních výrobků, módy, šperků, porcelánu, nábytku, svítidel, bytových doplňků, hraček a nejrůznějších designových předmětů. Mezi aktuálně přihlášenými vystavovateli jsou například studio Fakticky vyrábějící šperky z betonu, vlněná móda Felting design, autorská výroba porcelánu Luckavo.cz, unikátní ručně vyráběné dřevěné šperky Big Wood, Unisexové cestovní tašky a doplňky značky ANNALAB či porcelánové produkty designéra Petra Stehlíka.

Na hlavní přehlídce se představí přes 50 značek vystavovatelů. Od módních doplňků, přes oděvní či interiérové značky až po konceptuální instalace. Program bude také prosycen workshopy a Interaktivními expozicemi, která vás budou bavit. O občerstvení a zábavu návštěvníků se postarají food stánky a pečlivě vybraní DJs.

Hlavní program akce:

Plzeň Design Week

Šnyt & Draw

Pondělí 13.11.2017 – Lokál Pod Divadlem

Přijďte se podívat pod ruce umělců a designérům, kteří budou po celý den tvořit v Lokále za podpory Plzeňského piva. jak to celé dopadne budete moci sledovat celý týden ve výlohách restaurace.

Zahájení plakátů Tomski & Polanski

Pondělí 13.11.2017 – 18:30 – DEPO2015

Přijďte se podívat na unikátní velkoformátové tisky ateliérů Tomski & Polanski na témata čarokrajných cest Ladislava Zibury. Tisky jsou speciálně připraveny pro příležitost Plzeň Design Weeku. Následuje přednáška Ladislava Zibury v Autobusové hale.

Komunikace svojí designové značky

Úterý 14.11.2017 – 17:00 – Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje

Workshop pro začínající designery a podnikatele v kreativním odvětví. Hana Čejchanová přednáší a vede workshopy na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Studentům předává zkušenosti z oblasti prezentačních dovedností a soft skills. Ty získává mimo jiné spoluprací s korporáty a institucemi, které se zpravidla věnují umění, novým technologiím či inovacím.

Plzeň Design Week

V rámci přednášky na téma „Prezentace sebe a své značky“ se účastníci dozví, jaké všechny oblasti spadají do fenoménu prezentace, a jak můžeme úspěch náš či naší značky prezentací ovlivnit. Součástí přednášky budou příklady z praxe.

Diskuze s designéry TON, večerní kokteil…

Úterý 14.11.2017 – 19:00 – Showroom a prodejna TON

Moderovaná diskuze v prostorách prodejny TON v Plzni. Jedinečná šance zjistit, jak takový proces produktu od návrhu až po sériovou výrobu vypadá, jaké jsou základní kroky a co může být problematické. Diskusí provede moderátor Petr Šlejmar, kterého znáte z nového televizního pořadu Bydlet jako…

Na pivo s ilustrátory hospod Lokál

Středa 15.11.2017 – 18:00 – Lokál Pod Divadlem

Kdo si někdy prohlédl Interiéry hospod Lokál určitě ví… Stavte se na pivo s Kakalíkem a Martinem Kubátem, Ilustrátory a tvůrci, kteří mají pod taktovkou studia Najbrt na svědomí Interiérové výzdoby Lokálu Hamburk v Karlíně a Lokálu U Zavadilů v Kunraticích.

Diskuze s Annou Marešovou

Čtvrtek 16.11.2017 – 18:00

Současné české sklo BOMMA

Sobota 18.11.2017 – 17:00 – Kavárna DEPO2015

Designéři Jakub Pollág a Václav Mlynář tvoří duo deFORM již od dob studií na pražské UMPRUM. Za tu dobu stihli vystudovat prestižní britskou Royal College of Art, spolupracovat se značkami jako Nike nebo Heineken a sesbírat řadu významných ocenění. Od června jsou kreativními šéfy progresivní sklářské značky BOMMA. Co práce art direktorů designové značky obnáší a jak se z prototypu stane produkt? Nejen to se dozvíte na jejich sobotní přednášce.

Více informací naleznete na www.plzendesign.cz