Pokud jste v létě nestihli Výpustek navštívit, přijďte nyní, a to v zimě! Otevřeno je denně, od úterý do neděle vždy v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin.

Kdy: 1. listopad 2017 – 31. březen 2018

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Labyrint temných chodeb a dómů jeskyně Výpustek byl vytvořen ponorovou činností Křtinského potoka a dlouhé roky sloužil jako armádní velitelské pracoviště. Nyní jsou postupně odstraňovány zazdívky provedené ve II. světové válce, kdy byla do podzemí umístěna německá továrna na výrobu součástek leteckých motorů. Za těmito zdmi se postupně objevují původní části popisované v historické literatuře s nádhernou sintrovou výzdobou, z nichž některé jsou již zařazeny do prohlídkové trasy.

V podzemních prostorách jeskyně je instalována expozice, která na panelech a plastikách názorně ukazuje dlouhou historii této lokality. S využitím „stroje času“ – světelné show, se návštěvník přenese o asi 60 000 roků zpět do období, kdy jeskyni obývali jeskynní medvědi a lvi a postupně „kráčí“ jednotlivými etapami pozdějšího využití jeskyně lidmi, které názorně ukazují instalované předměty. Výklad je tedy obohacen názornými exponáty a představa návštěvníka o dávném období a celé historii jeskyně je pak dokonalá.

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Otevřeno je denně, od úterý do neděle vždy v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin. Vstupné vyjde dospělého na 120 Kč, studenty a důchodce na 90 korun a dětský lístek stojí 70 Kč.

Kde: jeskyně Výpustek, Křtiny 187, Křtiny

Vstupné:

Plná cena: 120 Kč
Snížená cena: 90 Kč
Děti do 15 let: 70 Kč

Více informací naleznete na www.caves.cz