Město Jindřichův Hradec zve na turistický TOP týden, který návštěvníkům nabídne řadu kulturních a společenských akcí od koncertů, přes výstavy, divadla, fotografování v historických kostýmech a připravena je i zábava pro děti.

Kdy: 29. červenec 2017 – 6. srpen 2017

Top týden v Jindřichově Hradci

Top týden bude zahájen v sobotu na náměstí Míru. Následovat bude například filmové úterý, středa u vody, od pátku až do neděle fotografování v historických kostýmech. Top týden zakončí v neděli pouť Porcinkule a promenádní koncert na náměstí Míru.

Program:

V sobotu 30. července se Jindřichohradečáci mohou společně pokusit o zdolání dalšího českého rekordu, tentokrát spočívajícího ve vytvoření živých olympijských kruhů. Registrace účastníků bude probíhat od 13.00 hodin na náměstí Míru, kde zájemci obdrží trička v patřičných barvách a po oficiálním započítání komisařem z Agentury Dobrý den Pelhřimov budou postupně plnit vyobrazený symbol sportovního svátku. Na pódiu se vystřídají například Kamelie, Petr Kotvald nebo Dalibor Janda. Sobotní událost zakončí slavnostní ohňostroj.

Poslední červencový den, tedy neděle 31. července, bude patřit dechové hudbě Keramička, která v rámci promenádního koncertu vystoupí od 18.00 hodin na náměstí Míru.

1. srpna jsou všichni zájemci zváni do kaple sv. Mikuláše při kostele sv. Jana Křtitele, kde proběhne vernisáž výstavy Petr Novák 70. Ve stejný den od 20.00 hodin je v kapli sv. Maří Magdaleny připraven koncert elektrického smyčcového tria Inflagranti.

Top týden v Jindřichově Hradci

V úterý 2. srpna si na své přijdou filmoví fanoušci. V kinosále kulturního domu Střelnice bude od 12.30 a 17.30 hodin promítán animovaný snímek PAT a MAT ve filmu, od 15.00 a 20.00 hodin pak česká komedie Teorie Tygra. Jednotné zvýhodněné vstupné činí 40 Kč a předprodej bude probíhat týden před představeními.

Středa 3. srpna bude patřit vodním radovánkám. Den plný zábavy je připraven v jindřichohradeckém aquaparku, a to v době od 11.00 do 18.00 hodin.

Čtvrtek 4. a pátek 5. srpna jsou správným termínem pro návštěvu Domu gobelínů. Právě tam čekají na zájemce Dílny pro děti i dospělé. V pátek se navíc jindřichohradeckému publiku představí při koncertu na náměstí Míru oblíbené duo Těžkej Pokondr, a to od 19.00 hodin.

Od pátku 5. do neděle 7. srpna nebude v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií chybět oblíbené fotografování v historických kostýmech.

Top týden v Jindřichově Hradci

Kašpárek v rohlíku – tak zní název hudebního programu pro rodiny s dětmi, jenž oživí náměstí Míru v sobotu 6. srpna od 15.00 hodin. Naváže na něj letní koncert Jindřichohradeckého Big Bandu od 19.00 hodin rovněž na náměstí Míru.

Poslední den celého Top týdne 2016, neděle 7. srpna, se samozřejmě ponese v duchu tradiční poutě Porcinkule v centru města. V 9.00 hodin začne v klášterním kostele sv. Kateřiny Slavnost Porciunkule a od 10.00 hodin vystoupí na promenádním koncertu na náměstí Míru skupina Klaret – Strážský výběr.

Kde: náměstí Masarykovo 107/I, Jindřichův Hradec

Vstupné je na většinu akcí zdarma.