Galerie výtvarného umění ve spolupráci s Ústavem dějin umění zve na slavnostní zahájení výstavy Vlastislav Hofman, které proběhne v úterý 26. září 2017 v Domě umění v Ostravě v 17 hodin.Výstavu zahájí: Mahulena Nešlehová, kurátorka výstavy, a Jiří Jůza, ředitel GVUO.

Kdy: 26. září 2017 – 7. leden 2018 od 17:00 do 19:00 hodin

Vernisáž – Vlastislav Hofman: Pocta invenci

Osobnost mnoha talentů, architekt, scénograf, malíř, designér a grafik Vlastislav Hofman. Jako představitel kubistické architektury spolu s Františkem Menclem navrhl krematorium v Moravské Ostravě.

Hofmanovo scénografické dílo zahrnuje přes čtyři sta divadelních výprav. Hofman graficky ozvláštnil řadu publikací a nezanedbatelný je i jeho přínos v oblasti užitého umění. Mnohé z jeho realizací nábytku či porcelánu dodnes slouží svému původnímu účelu a překvapují inovativním designem.

Všeobecně nadaný umělec získal během života řadu ocenění, mimo jiné i na mezinárodních výstavách v Paříži a Miláně. Nenechte si ujít výstavu v Galerii výtvarného umění v Ostravě, která umělcovo jméno připomene veřejnosti a představí jeho scénografickou tvorbu, architektonické návrhy, malby, grafiku i užité umění.

Vernisáž – Vlastislav Hofman: Pocta invenci

Hudební doprovod vernisáže Oživlé automaty – multimediální interaktivní projekt Markéty Dvořákové pro 10 „automatů“ a posluchače, kteří je „oživují“.

Výstava potrvá do neděle 7. ledna 2018.

Kde: Jurečkova 9, Ostrava

Vstupné:

Slavnostní zahájení je zdarma.

Vstupné na výstavu:
Plná cena: 100 Kč
Snížené vstupné: 50 Kč
Senioři zdarma
Rodinné vstupné: 150 Kč

Více informací naleznete na www.gvuo.cz