Klub železničních modelářů Sokolov se koná dne 25. května až 27. května 2017. Výstava s názvem Modelové železnic se uskuteční v prostorách DDM Sokolov, Spartakiádní 1937.

Kdy: 25. květen 2017 – 27. květen 2017 od 13:00 do 17:00 hodin

Modelové železnice v Sokolově

Jako každý rok, nebude chybět digitálně řízené modelové kolejiště velikosti H0, modely lokomotiv, vagónů i autíček velikostí H0 a TT, plechové vláčky ETS a Merkur nebo zahradní vláčky LGB. Také nebudou chybět modely RC letadel a aut. Kromě toho se můžete v pátek a sobotu těšit na modulové kolejiště velikosti TT Josefa Němečka z Přeštic, který bude naším hostem.

Výstava bude otevřena ve čtvrtek a pátek od 10:00 do 18:00 hodin, v sobotu pak od 8:00 do 18:00 hodin (polední přestávka 11:00 – 12:30).

V sobotu 27. 5. se v DDM Sokolov zároveň koná program ke Dni dětí.

 

Modelové železnice v Sokolově

Modelová železnice je ztvárněním skutečné železnice a jejího okolí do zmenšeného modelu. Zpočátku se modely vyráběly jen podomácku, ale poměrně brzy se výroba modelů stala součástí výrobního programu řady firem. Vychází se z aktuální skutečnosti, z plánů a náčrtů současných i historických, z fotografií a dalších záznamů, a ve větší nebo menší míře se do výroby modelu zapojuje i fantazie modeláře. Kvůli rozsáhlosti rozměrů se některé prvky dále zkracují nebo používají pouze v symbolické délce či množství. Kvalitní model je zasazen co nejdůsledněji do určité roční doby a především železniční epochy a umožňuje i co nejvěrnější napodobení železničního provozu typického pro toto období. Jelikož železniční modelářství je náročné hlavně na prostor, který zabírá právě modelové kolejiště vzniká proto spolková činnost v klubech železničních modelářů.

Kde: Spartakiádní 1937, Dům dětí a mládeže, Sokolov