Dalimilova rozhledna

Jde o repliku rozhledny, která stála v letech 1899 do 11. října 1973 na polské straně Králického Sněžníku. Tato třiceti tří metrová rozhledna z roku 2021 je postavena na vrchu Větrov na rozhraní Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

Kruhový výhled, který se nám otevře z ochozu vyšší věže ve výšce 28 metrů, nám nabízí pohled na masiv Králického Sněžníku, západní hřeben Jeseníků s vrcholy Keprníku, Vozky, Šeráku a Černé stráně, vrchol vysílače na Pradědu, nádrž Dlouhé Stráně, Hanušovickou vrchovinu a Rychlebské hory.

K rozhledně se dostaneme ze Starého Města po silnici na Malé a Velké Vrbno. Na konci nalezneme parkoviště u stanice lanovky na Paprsek. Od parkoviště se vydáme doleva po modré turistické značce. U rozcestníku Pod Dalimilovou rozhlednou odbočíme doprava směrem k rozcestníku Větrov – sedlo, kde zabočíme do leva a dojdeme až k rozhledně.

Rozhledna je otevřena denně od 9 do 17 hodin. Od 1. 7. 2022 je rozhledna otevřena od 9 do 18 hodin. Vstup do šesti let zdarma, jinak cena vstupného 120 Kč.