Vrch (611 m n. m.) v západní části lázeňských lesů Karlových Varů, zvaný též Doubská hora – Aberg. Na místě původní rozhledny vznikla v letech 1903–1905 nynější rozhledna a hotel. Několik artefaktů připomíná současného ruského vlastníka objektu.

Z věže je rozsáhlý, kruhový výhled (pravda, z JV směr výhledu zanikl zbudováním apartmá ve věži) na Krušné a Doupovské hory, Tepelské vrchy a pochopitelně lázeňské panorama. Nezapomeňme zmínit, že uvidíte i další rozhledny, Tisovský vrch, Dianu, Goethovu vyhlídku a zříceninu na Andělské hoře.

Jak se na rozhlednu dostaneme? Autem se lze dostat až k objektu. Z Karlových Varů se vydáme směrem na obec Doubí, před kterou je vyznačena odbočka s ukazateli přímo k budově. Tam lze i zaparkovat. Nejbližší železniční zastávka je vzdálena asi 1,5 kilometru a nese název Karlovy Vary – Březová (žel. trať č. 149 K. Vary – Mar. Lázně). Cesta vede po modré TZT. Na vrchol Doubské hory se dá jít také z Karlových Varů od rozhledny Diana, taktéž po modré. Cesta je dlouhá asi 3 kilometry.

Podle posledních informací je rozhledna přístupná celoročně, pouze při neobsazeném luxusním apartmá ve věži, za poplatek 40 Kč. Pokud jste hosty restaurace (a apartmá je volné), máte vstup zdarma.