Rozhledna Panorama na Černé hoře je ve skutečnosti původně sloup lanové dráhy umístěný v nadmořské výšce 1289 metrů. Vyhlídkovou plošinu naleznete ve výšce 21 metrů.  Rozhledna Černá hora je pro veřejnost otevřena od 1. ledna 1998. Má výšku 25,7 metru a výhledová plošina je ve 21 metrech. K výhledům musíte vystoupat 106 schodů.

Tato stavba na Černé hoře budí dojem staré ocelové rozhledny. Dokladem toho jsou např nýtované spoje jednotlivých částí. Rozhlednou je však až 1. ledna 1998. V letech 1928 až 1981 totiž tato konstrukce sloužila jako předposlední podpěrný sloup č. 8 kabinové lanovky z Janských Lázní. Nyní se můžete na Černou horu dopravit novou kabinkovou lanovkou. O přestavbu sloupu na rozhlednu se postaralo Občanské sdružení Panorama. Byla přistavěna vyhlídková plošina ve výšce 21 m, schodiště, malá bouda pod konstrukcí a několik vysílačů tehdejšího mobilního operátora Eurotel. Na vyhlídkové plošině je také dalekohled a TV kamera zajišťující přímé přenosy na ČT 2 z našich hor vždy ráno.Předchůdkyní této rozhledny byla malá dřevěná vyhlídková stavba na Černé louce. Na naučné stezce Černohorská rašelina je malá dřevěná rozhledna. Černé hoře však vévodí zdaleka viditelný televizní vysílač postavený v roce 1977.

Od roku 2006 se dostanete na Černou horu osmimístnou kabinovou lanovou dráhou, která má i letní provoz. Nadšeným turistům postačí jen funkční nohy, které by se měly připravit na 5,5 km z Janských Lázní, 8,3 km z Velké Úpy nebo 5,5 km z Pece pod Sněžkou. Pokud jedete na Černou horu autem, pak je pro Vás u dolní stanice lanovky připraveno parkoviště.

I přes velké převýšení vzhledem k lanovce je rozhledna pro rodiny dobře dostupná z Janských Lázní. Z ostatních stran k rozhledně vedou prašné, kamenité cesty. Možnost obosměrné lanovky.

Z rozhledny se nabízí kruhový výhled na okolní vrcholy Krkonoš s nejvyšší Sněžkou, dále oblast Podkrkonoší, Náchodsko, Orlické hory, Jizerské hory a další oblasti.

Provozní doba

  • o letních prázninách: každý den 10:15 – 16:00, za příznivého počasí až do 17:00
  • mimo letní prázdniny: pondělí – pátek:  14:15 – 16:00, sobota – neděle: 10.15 – 16.00

Cena za vstup na rozhlednu

jednotná cena 10 Kč