Rozhledna Eliška se nachází v nadmořské výšce 632 m uprostřed areálu dělostřelecké tvrze Stachelberg nedaleko Trutnova, Její výška dosahuje 24,5 metru, vyhlídkové plošiny se nacházejí 9,4 metru a 20,8 metru nad terénem.

Daleké výhledy z rozhledny Eliška zahrnují Libavské sedlo (Brama Lubawska) – mohutnou zemskou bránu spojující Slezsko s českým vnitrozemím, Vraní, Jestřebí a Orlické hory (Góry Krucze, Jastrzębie i Orlickie), Krkonošské podhůří, z význačných vrcholů pak Bor (Bukowinę Kłodzką), Hejšovinu (Szczeliniec) a další. Z rozhledny je dobře vidět průběh trutnovské linie pohraničního opevnění a současně také rozlehlý areál stachelberské pevnosti.

Rozhledna je odrazem trutnovské historie. Jednak svým zjevem cíleně navozuje představu typické vojenské pozorovatelny – vždyť stojí uprostřed pevnosti, která měla pohraniční Trutnovsko chránit před cizím vpádem. Její poetické jméno pak připomíná českou a polskou královnu Elišku, manželku krále Václava II. Ta jako první z českých královen měla již počátkem 14. století svá věnná města, mezi která se později zařadil i Trutnov.

Rozhledna Eliška leží v areálu dělostřelecké tvrze Stachelberg, mezi Trutnovem a Žacléřem nad vsí Babí. Autem je dostupná po silnici z Trutnova ve směru na Žacléř. Po projetí Babí vystoupáte na Stachelberg, kde je parkoviště a po lesní asfaltce dojdete k cíli. Využít můžete i autobusovou linku Trutnov – Žacléř přes Babí (zastávka Trutnov-Babí). K areálu vede značená trasa naučné stezky „Opevněné Trutnovsko“.

Rozhledna je volně přístupná od 1. dubna do 30. listopadu.