Doubrava je název rozhledny postavené ve Vizovických vrchách ve zlínském okrese v severní části katastru obce Loučka, jižně od města Vizovice.

Padesát pět metrů vysoký stožár mobilního operátora s rozhlednou se nachází na vrcholu Doubravy u Vizovic v nadmořské výšce 672 metrů. V první polovině minulého století zde již jedna rozhledna stávala – byla dřevěná, časem zchátrala, a v padesátých letech musela být stržena.

Výstavba nové ocelové věže, trvala přibližně dva roky a investovala ji společnost T-mobile. Na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna ve 33,5 metrech nad okolním terénem, vede celkem 177 schodů, a je odtud pěkný výhled na část Vizovických a Hostýnských vrchů či Luhačovickou vrchovinu. Velmi dobře jsou vidět Vizovice a Zlín, nebo Velká Javorina, Svatý Hostýn a Radhošť.

Pod rozhlednou je malý stánek, ve kterém je možné mimo vstupenky zakoupit také občerstvení nebo upomínkové předměty. Na obecním úřadě Doubrava je možné také zakoupit pohlednice rozhledny a turistickou známku. K rozhledně se snadno dostanete autem. Rozhledna se nachází asi 1 km od silnice, která spojuje Slavičín a Vizovice. Parkovat můžete na parkovišti mezi Vizovicemi a Loučkou. Poté se vydejte asi půl kilometru po modré turistické značce až na vrch kopce Doubrava.

Rozhledna Doubrava poskytuje výhled do všech světových stran. Vidět mohou návštěvníci například Bílé Karpaty, Vizovické vrchy a Hostýnské vrchy. Přístupná je rozhledna pouze v otvíracích hodinách. Přístup k rozhledně je zajištěn buď po asfaltové cestě, nebo po modré turistické stezce. Obě začínají na silnici spojující vesnice Vizovice a Loučka. Obě stoupání jsou značně strmá, jejich překonání není snadné, přestože měří pouze půl kilometru.

Otevírací doba: Otevřeno od 15. března do 15. listopadu takto – v březnu, říjnu a listopadu pouze o víkendech a svátcích (10-16 hod.), v dubnu, květnu a září rovněž o víkendech a svátcích (10-17 hod.), v červnu a srpnu otevřeno ve středu, pátek, o víkendy a svátky (10-17 hod.). Ve dnech nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena. Vyhlídka mimo provozní dobu je přístupná pouze pro hromadné zájezdy po předchozí tel. domluvě (tel.: 737 129 896).