Rozhledna Boubín se nachází na stejnojmenné hoře na Šumavě, leží na katastrálním území Včelná pod Boubínem (Obecní úřad Buk).

V současnosti se na vrcholové plošině Boubína v nadmořské výšce 1360 m nachází dřevěná rozhledna postavená v letech 2004 − 2005. V 19. a 20. století jí předcházelo několik dřevěných věží různého účelu. Stavbu rozhledny v roce 2004 provázely námitky ekologických organizací.

Jedná se o stavbu dřevěné rozhledny vysoké 21 metrů s nezastřešenou vyhlídkovou plošinou. Nad koruny stromů vystupuje maximálně o dva metry. Nástupní místo na věž je na úrovni cca 1360 metrů nad mořem, čímž je nejvýše položenou dřevěnou rozhlednou v Česku. Ochoz je umístěný v sedmém nadzemním podlaží a vede na něj dřevěné schodiště (109 schodů) v ose věže. Věž je v základně široká 7 × 7 m a ve vrcholové části se zužuje na šířku 4 × 4 m.

Z rozhledny je výhled na Šumavu (Libín, Kleť, Chlum, Bobík, Hochficht, Plechý, Stožec, Třístoličník, Luzný, Černá hora, Poledník) na jedné straně a do nitra Čech (Vimperk, Brdy, JE Temelín, Hluboká nad Vltavou) na straně druhé. Za dobré viditelnosti lze spatřit Alpy.

Na Boubína se dostanete ze dvou míst, a to pouze pěšky (nacházíte se totiž v CHKO). Jedna možnost je vydat se z Kubovy Huti po modré turistické značce (5,5 km, převýšení asi 350 m.) Do Kubovy Huti lze přijet vlakem (železniční trať č. 198 Strakonice Volary), autobusem, nebo autem (silnice Vimperk – Strážný).

Druhá možnost je jít z nádraží v Zátoni (stejná žel. trať č. 198), nebo z parkoviště u Idiny pily nejdříve po modré, poté po zelené turistické značce. Tato stezka vede kolem Boubínského jezírka a samotného jádra Boubínského pralesa a je dlouhá cca. 7 km, převýšení asi 500 m.