V rovinaté krajině jižně od Brna, které dominuje nedaleký Výhon, nalezneme nedaleko obce Bratčice skutečnou rozhlednovou Popelku. Nedočtete se o ní ani na stránkách obce a neupozorňuje zde na ní žádná cedule či odbočka. Jediným náznakem, že tento vodojem na malém návrší u silnice má i jiné než vodohospodářské využití, je pár stojánků na kolo.

Rozhledna byla veřejnosti předána v září 2003 tak trochu samovolně bez slavnostního otevření.  Škoda, rozhledna k výraznému chlubení to sice není, ale přesto by si ze strany obce jistě zasloužila více zájmu.

Na vyhlídkovou plošinu vede 30 schodůVýhled je kromě nejbližšího okolí též na vzdálenější Pálavu, Bobravu, Krumlovský les, ale i Bílé Karpaty a kopce v okolí Brna,

Jak se na rozhlednu dostanete? Bratčice leží nedaleko exitu 17 (ve směru na Dolní Kounice) rychlostní komunikace R52 z Brna do Pohořelic, vodojem se nachází při silnici mezi Bratčicemi a Sobotovicemi (od Obecního úřadu v obci Bratčice je to k věži po silnici 1,5 km, turisticky neznačená trasa).

Rozhledna je celoročně volně přístupná.