Betonovou rozhlednu Babí lom najdete na jižním úbočí stejnojmenného vrcholku Babí lom (562 m.n.m.), jež se zvedá severním směrem nad obcí Lelekovice u Brna.

Patnáct metrů vysoká rozhledna poskytuje malebný výhled a to východním směrem na Drahanskou vrchovinu, západním směrem na Žďárské vrchy a za nimi Českomoravskou vrchovinu. Jihovýchodním směrem lze pozorovat zalesněné kopce Chřibů a Ždánického lesa a podíváte-li se jižním směrem uvidíte část Brna s hradem Špilberkem. Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny, vyšší je ve výšce 12 metrů.

Možná vás také zaujme načervenalá barva místní půdy a skalisek, která jsou tvořena slepenci oblázků, které lze vidět na jiných místech v okolí Brna. Jde o 370 milionů let staré rudofialové slepence, po kterých je třeba pojmenován známý brněnský kopec poblíž výstaviště, v jehož úbočí se nachází bývalá dělnická kolonie.

Kudy na rozhlednu?  Babí lom se nachází mezi obcemi Lelekovice a Svinošice (což je asi 13km severně od centra Brna). Do Lelekovic se dostanete autem, autobusem nebo vlakem (vystoupíte na zastávce Česká, pak půjdete pěšky po žluté turistické značce, po silnici (1,5km)). V Lelekovicích se napojíte na červenou turistickou značku, která vede lesem až do prudkého zalesněného kopce.

Pokud chcete podniknout delší a náročnější výlet, můžete jet do Vranova u Brna (i MHD) odkud půjdete po červené turistické značce směrem k rozcestí U Jelínka.

Pěšky se dostanete na Babí lom i z obce Podlesí-Kuřim (1km po modré značce).

Rozhledna je volně přístupná.