V prosinci 1999 byla dokončena na návrší obce Čestice stavba telekomunikačního stožáru, který je vysoký bezmála 40 metrů. jeho součástí se stala vyhlídková plošina ve výšce 7 metrů, která je přístupná po 35 železných, točitých schodech (po směru hodinových ručiček).

Při putování krajem Pošumaví můžete narazit na celkem „nenápadnou“ rozhledničku u Čestic u Volyně, o jejíž existenci ví snad jen místní obyvatelé a opravdoví rozhlednoví nadšenci. Jedná se totiž o malou přístavbu k boku telekomunikačnímu stožáru společnosti T-Mobile, který byl nad obcí na bezejmenném návrší vystavěn na konci roku 1999.

Jednoduše. Z náměstí obce Čestice po silnici kolem kostela a statku k lípě s křížkem. Odtud je to po louce asi 200 metrů přímo k věži.

Nebo přijedete do obce autem po silnici č. 170 (odbočka ze silnice č. 3 Strakonice-Volyně za obcí Strunkovice nad Volyňkou), vysílač se nachází na jz. konci obce Čestice u vodárny, po asfaltce z centra obce se dostanete do těsné blízkosti věže, ale budete muset překonat ještě cca 150m přes pastviny dobytka (tudy vede i modrá turistická značka).

Rozhledna je volně přístupná, denně a bez poplatků.