Masivní osmnáctimetrová čtyřboká kamenná věž gotického hradu ze 13. století, která byla po roce 1926 upravena na rozhlednu. Gotický hrad byl založen ve druhé polovině 13.stol. Benešem z Chýnova, synem Hroznaty z Poděbrad. Hrad byl v roce 1322 prodán Rožmberkům pro správu táborské oblasti. Za třicetileté války byl však hrad pobořen, aby nemohl být zneužit nepřítelem. V roce 1926 získal zříceninu Klub československých turistů a tzv. Velkou věž upravil na rozhlednu. Zároveň byla provedena rekonstrukce a zakonzervování zbylé části hradu. Rekonstrukce byly prováděny i v 80. a 90. letech 20.stol.

Panoramatický pohled od Novohradských hor, přes Blanský les až po Šumavu, dále Táborsko a Temelín. Pouze severovýchodním směrem brání ve výhledu hlavní vrchol Choustníku.

Pokud se chceme dostat na kole až ke hradu, musíme ignorovat všechny značené odbočky a ze stejnojmenné obce jet z náměstí směrem na Mlýny. Asi 70 metrů od konce vesnice je neznačená odbočka doprava. Projedeme kolem železné závory po šotolinové cestě dalších asi 50 metrů a pak odbočíme opět doprava. Po nekvalitní lesní cestě vystoupáme necelý kilometr nejprve do mírného, později prudšího kopce. Posledních 60 metrů cesty je kvůli strmosti nahrubo vybetonováno.

Sjízdné pouze na horském kole.

Vstupné: dospělý                                                        40,– Kč
                    dítě                                                                20,– Kč
                    rodinné ( 2 dospělí + max. 3 děti)        100,– Kč
Na hradě je možné si zakoupit upomínkové předměty a občerstvení.
Na hradě je též možné  po dohodě s obecním úřadem uzavírat sňatky.