Kožova hora se nachází 2 km jižně od Kladna, při hlavním tahu Kladno-Beroun. Místo si občané Kladna oblíbili již v 19. století a často sem chodívali na nedělní procházky. Pro jejich potřeby vybudoval Klub českých turistů roku 1930 turistickou chatu s rozhlednou.

Věž leží v nadmořské výšce 456 m, je vysoká 35 metrů a jejím vnitřkem vede schodiště se 131 schody. Po nich se dá vyjít na vyhlídkovou plošinu, která je 31 metrů nad zemí. V roce 1948 byl objekt znárodněn a od té doby slouží převážně jako restaurace.

Rozhledna je přístupná v době provozu restaurace. Severním směrem můžete spatřit průmyslovou oblast Kladna, v pozadí nejznámější českou horu Říp a ještě na horizontu za ní kuželovité vrchy Českého středohoří. Na východě dohlédnete až do Prahy a na Říčansko. Podíváte-li se jižním směrem, zahlédnete BrdyKřivoklátsko. Bez zajímavosti není ani pohled na blízké malé letiště, kde panuje čilý letecký provoz nejen ultralehkých letadel, ale i opravdových strojů patřících místní letecké škole.

Skrýt popis Objekt stojí na Kožově hoře ve výšce 456 m n.m. asi 2 km J od Kladna.

K objektu se dá zajet autem. Místo leží v blízkosti silnice vedoucí z Kladna na Kyšice. Nejbližší železniční stanice je umístěna v Kladně (žel. trať č. 120 Praha – Rakovník). Od nádraží se vydáme po modré TZT. Cesta je dlouhá asi 3,5 km.

Rozhledna nabízí kruhový výhled. Spatřit lze vrcholky Českého středohoří, Krušné hory, hrad Hazmburk, ruzyňské letiště a za dobré viditelnosti i Jizerské hory a Krkonoše.

Otevřeno: pondělí – neděle 11.00-23.00

Vstupné: zdarma