Předchůdkyní dnešní rozhledny na Vrátenské hoře byla upravená hasičská dřevěná věž na sušení hadic, kterou sem v roce 1893 přemístili hasiči ze Mšena. Stavba vydržela stát údajně do roku 1916, kdy ji strhla vichřice. Sdružení obcí Kokořínska (SOK) si v roce 1992 si dalo za cíl postavit na Vrátenské hoře vyhlídkovou stavbu. Rozhledna je zároveň i vysílačem pro mobilní operátory, byla tedy zainvestována tehdejšími firmami Eurotel a Radiomobil s tím, že pozemek pod stavbou daruje SOK a bude zřízena vyhlídková plošina pro veřejnost. Tak se i stalo a na Vrátenské hoře vyrostla ocelová trojboká oplechovaná konstrukce vysoká 40 m, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 25 m.

Rozhledna se nachází těsně pod vrcholem trachytového vrchu Vrátenská hora v Polomených horách ve výšce 508 m n.m., cca. 4,5 km S od Mšena.

Rozhledna nabízí kruhový výhled. Spatřit lze hrady Bezděz a Ralsko, Bukovou horu s vysílačem, část Českého středohoří s Milešovkou a za dobré viditelnosti i část Jizerských hor.

Pod rozhlednou v jednom z bývalých lomů se nachází parkoviště. Na parkoviště se dostaneme podle ukazatelů z obce Libovice. Do Libovic vede odbočka ze silnice Mšeno – Doksy, která nad obcí Mšeno odbočuje vlevo. Z parkoviště je to po nejprve neznačené, poté modré TZT cca. 0,5 km. Nejbližší železniční zastávka se je v obci Skramouš (žel. trať č. 076 Mělník – Mladá Boleslav), odkud vede před Lobeč a Nosálov modrá TZT. Cesta je dlouhá cca. 6 km.

Otevřeno: květen – říjen úterý – pátek 9.30-17.30 , sobota, neděle 10.00-18.00, říjen – duben sobota, neděle 10.00-18.00, za mlhy zavřeno.

Vstupné: 25 Kč