Novým turistickým lákadlem v podobě dřevěné rozhledny s ocelovým točitým schodištěm se může od podzimu 2005 pochlubit obec Vrbice nacházející se 4km od Kostelce nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou. Vrcholek Kastelu (445 m), na jehož temeni stával kdysi kostel postavený zřejmě ve 13. století, nesl rozhlednu již v minulosti. Kolem roku 1937 zde armáda vystavěla triangulační věž, která byla vysoká 37 metrů. Ačkoliv nebyla oficiálně přístupná, lidé si vždy našli způsob, jak na ni vystoupat. Po válce již armáda o věž neprojevila zájem a ta připadla okresu. Na dřevěné konstrukci se postupně začínal projevovat zub času a v roce 1946 bylo rozhodnuto o jejím stržení. Třetinu dřeva byla rozprodána, zbytek byl rozdělen na otop mezi místní občany.

O výstavbě nové rozhledny rozhodnulo zastupitelstvo obce na podzim roku 2004. Rozhlednu umístěnou poblíž vrcholku Kastel projektoval Antonín Olšina z Vysokého Mýta. Výška stavby je 29 metrů, přičemž vyhlídkové plošiny jsou v 11 a 25,5 metrech. Na stavbu bylo spotřebováno 50 m3 modřínové kulatiny, 45 m3 betonu a 10 tun oceli.  Za rozhlednu obec zaplatila milion tři sta tisíc korun. Její skutečná hodnota je ale mnohem vyšší, neboť zahrnuje cca 50 kubických metrů dřeva z obecních lesů a téměř sedm set hodin práce dobrovolníků z obce. Stavbu si Vrbičtí dali jako dárek za vítězství v krajském kole soutěže o Vesnici roku 2004 a za třetí místo v kole celostátním.

Celková výška: 29m

Výška vyhlídkové plošiny: 25,5m

Počet schodů: 118

Rozhledna nám umožňuje výhled na Kunětickou horu, Pardubicko, Hradecko, Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník, Kozákov, Vamberk, Rychnov nad Kněžnou, Andrlův Chlum.

Přístup: rozhledna se nachází při silnici mezi Vrbicí a Suchou Rybnou, kam lze odbočit ze silnice č. 316 (Kostelec nad Orlicí – Choceň) ve Svídnici či Krchlebech nebo ze silnice č. 14 v Doudlebech nad Orlicí; kolem rozhledny vede červená TZ Dr. Gutja-Jarkovského spojující Potštejn a Kostelec nad Orlicí a cyklotrasa č. 4321 začínající rovněž v Kostelci nad Orlicí (cca 6km).

Rozpis otevírací doby v jednotlivých měsících najdete zde.