Borůvková hora je významný, mohutný a plochý hraniční vrchol hlavního hřebene Rychlebských hor. Nelezneme jej v severní části Travenské hornatiny, severním podcelku Rychlebských hor. Vrch na kterém rozhledna stojí se nachází asi 7 km západně od Javorníku. Na vrchol rozhledny vede 155 schodů. Rozhledna poskytuje kruhový výhled a tak za dobrého počasí je výhled na Otmuchovské a Nyské jezero v Polsku, Kralický Sněžník, Šerák, Praděd, Smrk a vůbec velkou část Jeseníků.

Původní rozhledna na Borůvkové hoře (898 m) byla vystavěna v 70. letech 19. stol. V průběhu let byla tato rozhledna ještě dvakrát vybudována, neboť se její neudržovaná, dřevěná konstrukce pod náporem větru zřítila. Dnes zde stojí nová 25m vysoká vyhlídková věž. Vyhlídka je ve výšce asi 24m.

Turistické značky na Borůvkovou horu vedou z Javorníku, Travné, Bílé Vody a Polska. Stačí si vybrat. Nejjednodušší je zastavit auto v Travné (a tam ho  nechat) nebo u přechodu alias u staré celnice (přes Travnou je až k přechodu opravena silnice a přechod bude po vstupu České republiky a Polska do Schengenského prostou EU otevřen i pro osobní auta). Od celnice se vydáte po lesní cestě doprava a dojdete až na turistický rozcestník „Nad Travnou“. Odtud pokračujte po modré turistické značce až na rozcestník „Borůvková hora“ a odtud po červené turistické značce na vrchol hory k rozhledně. K rozcestníku „Nad Travnou“ se dostanete rovněž přímo z Travné po modré turistické značce.

Otevírací doba

Květen
pondělí – pátek zavřeno
sobota – neděle 08:00 – 17:00
Červen – Srpen
pondělí – neděle 08:00 – 17:00
Září – Říjen
pondělí – pátek zavřeno
sobota – neděle 08:00 – 17:00
Poznámka Rozhledna je otevřena za příznivé viditelnosti celoročně. Kiosek je v provozu také v závislosti na počasí od května do října.