Bismarckova rozhledna je rozhledna nacházející se na vrcholu Zelené hory (637 m), v katastrálním území Dolní Pelhřimov, cca 4 km západně od města Cheb v okrese Cheb v Karlovarském kraji.

Rozhledna byla postavena roku 1909 na místě původní dřevěné rozhledny, která tu stávala v letech 1891 až 1909.

Název nese po německém kancléři Otto von Bismarckovi. V té době bylo postaveno v německy mluvící části Evropy a také v Jižní Americe dvě stě podobných Bismarckových rozhleden, sloupů a mohyl.

Z rozhledny lze vidět okolí města Chebu, Františkových Lázní, pohoří Smrčiny, Krušné hory, Slavkovský les a za dobré viditelnosti Český les a část Šumavy.

Jak se na rozhlednu dostanete? Autem lze zajet do místa zvaného Sv. Anna, která se nalézá asi 1,5 km pod vrcholem hory. K rozhledně nás dovede zelená značka. Ke sv. Anně se automobilem dostaneme, když z Chebu pojedeme směrem na hraniční přechod Pomezí nad Ohří a za městem odbočíme vlevo směrem na sv. Annu. Nejbližší žel. zastávka se nachází v Chebu (žel. trať č. 140 Chomutov – Cheb) a je vzdálena asi 6,5 kilometru. Od nádraží se vychází po červené značce, která ve městě přechází v zelenou značku vedoucí až na vrchol Zelené hory.

Otevírací doba

Duben – říjen    09:00 – 18:00