Rozhledna Šťastná věž byla zpřístupněna v dubnu v roce 2019. Původní zděná stavba sloužila jako silo na piliny pro nábytkářskou firmu, která po zániku firmy ztratila svůj účel. Rodina Kvíderových z Nezvěstic se zasloužila o to, aby byl objekt využit a přestavěn na rozhlednu s hospůdkou.

Původní stavba byla navýšena skoro o dvojnásobek. Na zděnou budovu byla vystavěna dřevěná konstrukce s balkonem a vyhlídkovou plošinou a byla opatřena ocelovým točitým schodištěm. V přízemí je hospůdka s venkovním posezením. Rozhledna byla postavena ze soukromých zdrojů a vystavěna svépomocí. V roce jejího otevření obsadila 3. místo v anketě o rozhlednu roku.

Stojí na nejvyšším bodě města Spálené Poříčí na Plzeňsku, v areálu bývalé nábytkářské firmy. Ochoz rozhledny je ve výšce 20 metrů a nabízí kruhový výhled převážně do blízkého okolí Spáleného Poříčí, na vrcholek Brd Kokšín, nad obcí Těnovice vidíme buddhistickou stúpu. Lepšímu výhledu brání okolní vysoké kopce.

Město Spálené Poříčí leží v údolí říčky Bradavy mezi Plzní a Rožmitálem pod Třemšínem. Ze směru od Plzně je na konci náměstí křižovatka, kde se dáme doleva směrem na Těnovice a Lipnici kolem hradeb zámku do kopce cca po 700 metrech jsme u vchodu do výrobního areálu. Sídlí zde několik firem.

Rozhledna je otevřena denně od 10:00 hod. do 18:00 hod. A je zde možné koupit občerstvení i suvenýry. Vstup na rozhlednu je zpoplatněn.