Pod vrcholem zvaném Jeřabina asi 6,5 km od města Litvínov, ve výšce 767 m n. m. stojí stejnojmenná rozhledna s širokým výhledem do okolí. Dnešní stavba je vlastně původním základem dřívější rozhledny z roku 1884, kterou zde postavil německý turistický spolek.

Tvořila ji tři metry vysoká kamenná podezdívka na níž stála jedenáctimetrová dřevěná konstrukce zakončená stříškou. Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám a v důsledku řádění vandalů začala chátrat, až se zcela zřítila. Rozhledna byla znovu obnovena v roce 1929, tentokrát měla podobu zvýšeného vyhlídkového altánu se střechou a zábradlím. Poslední generální opravu zažila Jeřabina v roce 2009, kdy znovu otevřela své brány veřejnosti.

Do blízkosti stavby se dá dojet autem. Když z litvínovského sídliště Janov pojedeme po silnici na hraniční přechod Mníšek, dostaneme se po cca. 6,5 km k malému plácku, kde lze auto nechat. Od místa parkování se lze napojit na červenou TZT, po které je to k rozhledně asi 0,5 km. Nejbližší železniční stanice se nachází v Litvínově (žel. trať č. 134 Oldřichov u Duchcova – Litvínov). Od nádraží půjdeme po červené TZT, která nás dovede až na Jeřabinu. Tato cesta je dlouhá asi 10 km.

Do blízkosti stavby se dá dojet autem. Pěší cesta z Litvínova vede po červené turistické značce.

Rozhledna nám nabídne výhled na okolní krušnohorské vrcholy, chemičku v Záluží a město Most. Vidět lze také vrcholy Českého středohoří například s Milešovkou.

Rozhledna je celoročně volně přístupná.