Rozhledna Městská hora se nachází v berounském parku, v nadmořské výšce 290 m n.m. Vyhlídková plošina je ve výšce 11 m a poskytuje krásný výhled na město Beroun, panorama Dědu, vrcholky Křivoklátska, oblast Českého krasu a Brdy.
Rozhledna na Městské hoře v Berouně je vlastně nadstavbou městského vodojemu postaveného v roce 1936. Čtrnáct metrů vysoká stavba je postavena ze železobetonu včetně schodiště. Rozhledna sloužila veřejnosti až do osmdesátých let, kdy byla z důvodu neutěšeného stavu uzavřena. 
Po rekonstrukci je od roku 1999 opět přístupná veřejnosti. V současné době spravují rozhlednu Technické služby Beroun. Každý návštěvník obdrží za symbolické vstupné pamětní list s razítkem.

S myšlenkou vybudovat takto řešenou rozhlednu přišla sama stavební firma Jelínek a synové s tím, že se však zvednou náklady stavby o 50 tis. Kčs. Město bylo ochotno zaplatit pouze 35 tis. Kčs, proto byla stavba mírně pozměněna a i přes finanční ztrátu firmy postavena. 14 m vysoká stavba je postavena ze železobetonu včetně schodiště. Rozhledna sloužila veřejnosti až do osmdesátých let, kdy byla z důvodu neutěšeného stavu uzavřena. Až v roce 1998 se rozhledny ujala firma Radiomobil, opravila jí a rozšířila betonovou stříšku přes celou vyhlídku z důvodu umístění mobilních vysílačů. Od roku 1998 tedy rozhledna znovu slouží veřejnosti.

Auto lze zaparkovat v městských ulicích Berouna nebo městských parkovištích, případně u nádraží ČD. Nejbližší železniční stanice je Beroun. Z nádraží se vydáme po značených TZT do centra města, na náměstí zabočíme vlevo a projdeme bránou až na křižovatku. To již stojíme pod Městskou horou, na kterou se vydáme do vrchu po chodníku. Tudy dojdeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá cca. 1 km

Rozhledna nabízí výhled hlavně na město Beroun, ale také na vrchol Dědu s rozhlednou, CHKO Křivoklátsko, Český kras a část Brd. Pod rozhlednou je v místním parku umístěno medvědárium, kde žijí medvědi z večerníčku Vojta, Kuba a Matěj.

Otevřeno:

duben pondělí – pátek 10.00-18.00, sobota, neděle, svátky 9.00-19.00, květen – září pondělí – pátek 10.00-18.00, sobota, neděle, svátky 9.00-19.00, říjen pondělí – neděle 10.00-18.00, listopad – březen sobota, neděle, svátky 10.00-15.30.

Vstupné: dospělí 10 Kč, děti nad 10 let, studenti a důchodci 5 Kč