Třenická hora je rozhledna nacházející se na východním svahu stejnojmenného vrchu (Poberounská podoblast, Brdská oblast), kóta 501  m n. m., západně od městysu Cerhovice, okres Beroun. Vyhlídková plošina ve výšce 20 m je umístěna na stožáru mobilního operátora Vodafone, vede k ní 108 schodů. Celková výška stožáru je 30 metrů. Se stavbou bylo započato na jaře roku 2007, slavnostní otevření bylo 15.9.2007.

Bohužel umístění Třenické rozhledny na východním svahu stejnojmenného kopce neumožňuje kruhový výhled. Takže návštěvníci, kteří vystoupají 108 schodů na vyhlídkovou plošinu ve výšce 20 metrů nad terénem jsou ochuzeni o výhledy západním směrem. Ale i přes tuto drobnou “vadu na kráse” stojí rozhledna Třenická hora za návštěvu.

Při dobré viditelnosti můžete zahlédnout Cukrák u Prahy s televizním vysílačem, či vrcholy v centrální části Brdské pahorkatiny.

K rozhledně lze dojet autem, exit č. 41 z dálnice D5 do Cerhovic, osady Třenice, zde po ulici Letná přibližně 200 m pod rozhlednu. Nejbližší železniční stanice jsou Cerhovice, pěšky cca 2,5 km vzdálená.

Rozhledna je volně přístupná po celý rok.