Chmelový maják je dominantou Chrámu chmele a Piva. Nachází se v srdci celého areálu chmelařských technických památek. Pokud navštívíte Žatec pouze na skok a nestihli byste celou prohlídku Chrámu chmele a piva, pak zvolte pouze Chmelový maják a na vrchol jeďte 3D výtahem.

Na Chmelový maják, který je zároveň rozhlednou, můžete vystoupat výtahem či po svých. Po obvodovém schodišti se dostanete až do vrcholku věže, odkud je vynikající výhled na centrum města a žatecký kraj. Při dobré dohlednosti můžete vidět hrad Haznburk na severovýchodě či Krušné hory na západě . Při výstupu na maják můžete využít dalekohledů zaměřených na zajímavé detaily v Žatci.

Centrum ocelové konstrukce tvoří unikátní výtah s působivou 3D animací představující let balónem nad Žatcem a chmelnicemi nebo výlet raketoplánem do Mléčné dráhy a poté zpět do Žatce. Výtah má prosklenou podlahu a působivé představení doplňuje proudění vzduchu, speciální ozvučení či kouřové a světelné efekty pro podporu promítaných obrázků. Audiovizuální projekce ve výtahu není vhodná pro osoby se sníženou zdravotní odolností (srdeční problémy, epilepsie apod.).

V noci je Chmelový maják působivě osvětlen a během nejdůležitějších kulturních akcí ve městě světlomety osvětlují oblohu, což je viditelné až 30 km daleko.

Nejbližší železniční stanice je Žatec – západ (žel. trať č. 160). Odtud se vydáme ulicí Jana Herbena směrem do centra přes most na řece Ohři, na kruhové křižovatce do ulice Žižkova až na Žižkovo náměstí, poté Hošťálkovo náměstí, náměstí Svobody, třídou Obránců míru na Kruhové náměstí, Masarykovou a poté vlevo ulicí Volyňských Čechů až na máměstí Prokopa Velkého, kde už se maják nachází. Cesta je dlouhá asi 2 km. Auto lze zaparkovat na některém z parkovišť ve městě

Provozní doba

Duben – říjen          kromě pondělí denně 10:30 – 17:00

Listopad – březen  kromě pondělí denně pouze pěší výstup v 13:00  a 15:00

Vstupné

Základní 3D výtahem 60,- Kč, po svých 40,-Kč
Rodinné 3D výtahem 130,- Kč, po svých 100,-Kč
Senioři, studenti, ZTP 3D výtahem 50,- Kč, po svých 30,-Kč