Ocelová konstrukce stožáru společnosti Eurotel se od podzimu 2001 tyčí na kopci Horní les. Se svými 774 metry je nejvyšším vrcholem Svratecké hornatiny. Vyhlídkový ochoz se nachází 38 metrů nad zemí, přičemž celková výška vysílače je 59 metrů. Pata vysílače se nachází 70 metrů od vrcholu a 9 metrů pod jeho úrovní.

Současný vysílač není v této lokalitě první vyhlídkovou stavbou. V roce 1918 je dokladována existence měřičské věže, která zároveň sloužila jako rozhledna („rozhledna Rakušanka“). Význam pro zeměměřičské účely byl patrný již o cca 100 let dříve, kdy zde Císařský a královský vojenský zeměpisný ústav zřídil trigonometrický bod (1824). Další trigonometrický stožár byl na vrcholku Horního lesa vztyčen po roce 1936 a dosahoval výšky 21 metrů.

Pro svůj špatný stav byl odstraněn v roce 1954. Poslední dřevěná věž byla postavena v roce 1968-69. Měřila 38 metrů. Následkem námrazy však došlo v roce 1974 k ulomení části konstrukce. Zbytky věže byly odstraněny v roce 2000.

Vyhlídkový ochoz dnešní věže byl zbudován na základě podmínky, kterou si dala obec Rovečné během řízení o povolení stavby. Investorem byl Eurotel Praha, generálním dodavatelem firma Svoboda Karel Ing. Stavební práce a terénní úpravy provedla firma Elektrotec a. s., ocelovou konstrukci dodala firma Excon a. s. Dodávku a montáž vysílací technologie provedla firma Svoboda a syn s.r.o. Rozhledna začala turistům oficiálně sloužit 19. dubna 2002. Krátce nato vyznačil KČT k vrcholu červenou turistickou značku z Rovečného (z nedalekých Nyklovic možno po modré turistické značce).

Výhled: návštěvník shlédne oblast Svratecké hornatiny a východní část Žďárských vrchů, Jeseníky, Kralický Sněžník, Orlické hory či Krkonoše

Horní les je přístupný od 15.dubna do 15.října denně, bez poplatku.