Kamennou rozhlednu nechal vystavět v době kolem roku 1880 tehdejší majitel zdejších lázní Heinrich Mattoni na vrchu Bučina nad obcí Kyselky. Nová vyhlídková věž se stala součástí lázeňského parku s lesními promenádními cestami, odpočinkovými sedátky, altány a vyhlídkovými místy, který se rozkládal ve svahu nad kolonádou Ottova pramene. Rozhledna se ihned stala oblíbeným cílem vycházek lázeňských hostů. Z otevřené vyhlídkové plošiny na vrcholu rozhledny se tehdy návštěvníkům nabízel nádherný kruhový rozhled po celém údolí Ohře až ke Karlovým Varům.

Po 2. světové válce však přestala být rozhledna udržována a postupně chátrala. Vyhlídková věž, využívaná jako vojenská pozorovatelna, začala postupně přerůstat okolními stromy, které omezovaly výhled. Na konci 20. století se o objektu mluvilo jako o nejzchátralejší rozhledně v České republice. V letech 2002 – 2003 proto proběhla částečná rekonstrukce vyhlídkové věže.

Kamenná válcová rozhledna dosahuje celkové výšky 13 m. Na zastřešený vyhlídkový ochoz, ve výšce 10 m vede schodiště s 62 kamennými stupni. Z vyhlídkové plošiny nabízí vzrostlými stromy částečně omezený výhled do údolí řeky Ohře s obcemi Kyselka a Radošov s částí hraničního pohoří Krušné hory s Klínovcem na severním obzoru. Jihozápadním směrem lze spatřit část Doupovských hor a skalní ostroh se zříceninami hradu Andělská Hora.

Na rozhlednu vystoupáte z centra obce Kyselka kolem zchátralých lázeňských budov a Ottova pramene po červené turistické trase. Náročná procházka s velkým převýšením po kamenitých lesních cestách je dlouhá asi 1,5 kilometru. Z vysilující výšlap však budete odměněni nádherným výhledem.

Rozhledna je volně přístupná.