Rozhledna Akátová věž se nachází na severozápadním hřbetu kóty Výhon, východně od města Židlochovice. Výhon je se svými 355 m n. m. nejvyšším bodem Dyjsko-svrateckého úvalu.

Rozhledna má architektonicky neobvyklou podobu. Tvoří ji točité schodiště obložené akátovými trámy. Objekt tak připomíná dřevěnou hradní věž. Zároveň s rozhlednou postavili Židlochovičtí také přístupové cesty na kopec Výhon a vytvořili naučnou stezku. Autoři se v ní věnují historii Židlochovic. Trasu napojili na stezky vedoucí do nedaleké Nosislavi a Blučiny.

Z rozhledny je kruhový výhled na Židlochovice, Rajhrad, Vojkovice, Brno a jeho okolí (Tuřany, Modřice, Chrlice), Drahanskou vrchovinu, Pracký kopec s Mohylou míru, Pálavu a její pokračování do Rakouska – Liské horyNovomlýnské nádrže či Bílé Karpaty za příznivého počasí. Při zvlášť výborné dohlednosti jsou viditelné i Alpy.

Jak se k rozhledně dostanete? Autem do Židlochovic či Blučiny, vlakem do Hrušovan. Od nádraží v Hrušovanech je vyznačena zelená turistická stezka přes Židlochovice k rozhledně a dále do Blučiny na autobusovou zastávku. Též je možné se k rozhledně dostat po naučné stezce „Výhon, turistický okruh s rozhlednou“.

Pro cyklisty je nejlepší trasa po asfaltové cestě, která vede po hřebeni Výhonu. Cesta začíná u křižovatky za zemědělským areálem východně od Blučiny, platí na ni zákaz vjezdu motorových vozidel.

Rozhledna je otevřena nonstop, celoročně. Vstup je volný.